Τούρμπο 4χ4 ο Απόλλων Λιβαδειάς

0

Τέταρτη νίκη σε τέσσερα ματς η αντρική ομάδα του ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ!
Η ομάδα του ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ νίκησε τον ΣΥΛΛΑ ΑΙΔΗΨΟΥ με καλάθι σε νεκρό χρόνο με 60-58.

Έστω και έτσι όμως, η ομάδα παραμένει πρώτη στην βαθμολογία του πρωταθλήματος.

Χθες, απέναντι σε μια ομάδα που έπαιξε επιθετικά ένα άναρχο μπάσκετ με κοντά σχήματα και αμυντικά έπαιζε στο όριο του φάουλ, ο ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ δεν απέδωσε καλό μπάσκετ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Ουσιαστικά στον αγώνα, ο ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ εμφανίστηκε για ένα πεντάλεπτο στο 3ο δεκάλεπτο όπου η διαφορά πήγε στους 13 πόντους και για λίγο στο 4ο δεκάλεπτο.

Στο τελευταία 3 λεπτά του ματς ο ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ έχασε την ψυχραιμία του, με βιαστικές και αψυχολόγητες πολλές φορές επιλογές στην επίθεση, επέτρεψε στον ΣΥΛΛΑ να κάνει την τελική αντεπίθεση του και να ισοφαρίσει με βολές σε 58-58.

Η τελευταία επίθεση έφερε τον Θανέλλα να σουτάρει και τον Κυριάκου να σκοράρει με follow σε νεκρό χρόνο για το 60-58.

Ένα ματς μάθημα για την συνέχεια για την ομάδα του ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ.

Το ματς παρακολούθησαν αρκετοί φίλαθλοι δημιουργώντας μια ωραία ατμόσφαιρα!