Κ-20: Αστέρας – Λεβαδειακός 3-0

0

Με πολύ καλή εμφάνιση και πανέμορφα γκολ η Κ20 του Αστέρα επικράτησε με 3-0 της αντίστοιχης του Λεβαδειακού, για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος K20 της Super League.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 20ο λεπτό με γκολ του Μπαστιάνου έπειτα από ασίστ του Συρεγγέλα.

Το 2-0 έγινε στο 31′ μετά από εξαιρετική συνεργασία των Τσέκου-Νικολακόπολου, με τον τελευταίο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 51′ ο Νικολακόπουλος εκτέλεσε κόρνερ και ο Μπινιώρης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Τσιφτσής, Τσέκος, Μπινιώρης, Ζήσης, Μακροστέργιος, Κοντογιαννόπουλος, Νικολακόπουλος, Νάτσης, Συρεγγέλας, Απειρανθίτης, Μπαστιάνος. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Καραμήτος, Κουρτέσης, Δουβίκας.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Συνοδινός, Ξαργιάι, Φώτος, Γεωργακόπουλος, Βυθούλκας, Σβέρκος, Λιάγκας, Πόρης, Λαμψελάρι, Νίκας, Σαραντίδης. Έπαιξαν και οι: Μυτακίδης, Μέσι, Μπούσιας.