Super League: Το Πρόγραμμα των Πρωταθλημάτων (Κ15, Κ17, Κ20)

0

Ανακοινώθηκε από τη Super League το πρόγραμμα για τα πρωταθλήματα Κ15, Κ17 και K20, με τις ημερομηνίες, τις ώρες και τα γήπεδα διεξαγωγής των αγώνων.

H Super League παρά την ανακοίνωση της ΕΠΟ για αναστολή όλων των πρωταθλημάτων, ανακοίνωσε τη διεξαγωγή των πρωταθλημάτων υποδομής της,το Σαββατοκύριακο 12-13 Νοεμβρίου 2016, μιας και με ανακοίνωσή της, συμπαρίσταται στην Προσωρινή Διοικούσα Επιτροπή της ΕΠΟ και την ΚΕΔ/ΕΠΟ, αλλά δήλωσε  αντίθετη στην αναστολή των Πρωταθλημάτων, το οποίο μέτρο θεωρεί ότι δεν αποτελεί λύση στο πρόβλημα.

Το πρωτάθλημα Κ20 δεν θα διεξαχθεί λόγω Εθνικών ομάδων, παρά μόνο το εξ αναβολής ματς ΠΑΣ Γιάννινα-Λεβαδειακός της 7ης αγωνιστικής. Επίσης δεν θα διεξαχθεί και η αγωνιστική του Α’ ομίλου του πρωταθλήματος Κ15.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Κ20

7η Αγωνιστική (εξ αναβολής)

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΑΘΛ. ΕΓΚ. ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ 12 Νοε 2016 12:30

Κ17

A’ ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική – 2ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.-A.E.K. ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 12 Νοε 2016 12:00
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ ΑΡΓ/ΛΗΣ (ΛΑΥΡΑΣ) 12 Νοε 2016 14:00
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΛΙΚΙΑΝΟΥ 13 Νοε 2016 11:00
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΓΚ.ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 13 Νοε 2016 12:30
Βαθμολογία Όμιλος A’
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 A.E.K. 7 18
2 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 7 16
3 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 13
4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. 7 13
5 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 7 7
6 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 7 7
7 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 8 5
8 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 8 2

Κ17

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

2η Αγωνιστική – 2ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΚΑΝΟΝΙ 12 Νοε 2016 11:00
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Α.Ε.Λ. ΑΘΛ. ΚΕΝ.ΜΑΤΤΑ (ΓΗΠ.1) 12 Νοε 2016 13:00
ΒΕΡΟΙΑ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΔΙΑΒΑΤΟΥ 13 Νοε 2016 14:00
Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΛΟΛΑΣ 13 Νοε 2016 14:30
Βαθμολογία Όμιλος B’
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 8 16
2 ΒΕΡΟΙΑ 8 16
3 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 8 16
4 Π.Α.Ο.Κ. 8 14
5 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 8 9
6 Α.Ε.Λ. 8 8
7 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 8 6
8 Α.Ο.Κ. 8 4

Κ15

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

5η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ-Α.Ε.Λ. ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΜΑΤΤΑ (ΓΗΠ.2) 12 Νοε 2016 13:00
ΒΕΡΟΙΑ-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΘΛ. ΚΕΝ. ΛΟΛΑΣ 13 Νοε 2016 14:00
Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΖΕΡΒΟΧΩΡΙΟΥ 13 Νοε 2016 14:30
ΡΕΠΟ: ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Βαθμολογία Όμιλος B’
# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 Π.Α.Ο.Κ. 4 12
2 ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 3 6
3 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 4 6
4 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 3 6
5 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 3 3
6 Α.Ε.Λ. 4 3
7 ΒΕΡΟΙΑ 3 0

Comments are closed.