Αναγέννηση Λιβαδειάς: Επιτυχιών συνέχεια…

0

Συνέχεια επιτυχιών για τους αθλητές της Αναγέννησης Λιβαδειάς στο περιφερειακό πρωτάθλημα badminton στις κατηγορίες U9 U11 U17.

15002446_10207260850591958_5671956256774278216_o

Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Λιβαδειάς.

Στην κατηγορία U9 ένα νέο αστέρι γεννιέται. Ο Σακελλαρίου Γιώργος (2009) στέφθηκε πρωταθλητής αφού σε ένα συναρπαστικό τελικό επικράτησε με 2-1 (14-21,21-18,21-19) με αντίπαλο τον Παναγιώτη Κρουστάλη του ΦΕΟ Θήβας.

Στην ίδια κατηγορία ο Νικηφόρος Μπεινάς και Σωτήρης Νάνος κατέκτησαν την 3η θέση.livadeia3-1

livadeia4-1Στην κατηγορία U11 στα αγορια ο Αναστάσης Μπαμπλεκος πήρε το Ασημένιο μετάλλιο αφού δεν κατάφερε να κερδίσει στον τελικό χάνοντας απο τον Ζαχόπουλο Δημήτρη με 2-0 (21-8,21-12).

Στα κορίτσια η Ναταλία Λαμπιδη κατέκτησε την 3η θέση αφού στον ημιτελικό έχασε δύσκολα με 2-0 (21-15,26-24).
Στην κατηγορία U17 η Ελίνα Μπάρτζου κατέκτησε δυο χρυσά στο διπλό και στο μικτό.

Επίσης η Στεφανία Κωνσταντακάτου κατέκτησε ένα χρυσό και ένα χάλκινο στο διπλό και μικτό.

Οι Ζαφείρα Έρη και Σπυρίδου Παναγιώτα κατέκτησαν την 3η θέση στο διπλό.

14991351_10207260842551757_5937219317525609571_o

15110461_10207261190800463_8592367804887205425_o

90 αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν στο Περιφερειακό πρωτάθλημα.
Ευχαριστούμε τον Δήμο Λεβαδέων για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστηρίου.
Ραντεβού στις 4 Δεκέμβρη και πάλι στη Λιβαδειά για το τελευταίο περιφερειακό της Α φάσης στις κατηγορίες U13 και Ανδρών / Γυναικών. Δυο κατηγορίες που οι συμμετοχές θα ξεπεράσουν τις 110.