Νίκη παραμονής η Θήβα 1-0 στην Αχαϊκή

0

Νικη παραμονης στην Γ’ Εθνικη πετυχε σημερα ο Αθλητικος Ομιλος Θηβας
στην Κατω Αχαια 0-1 την Αχαικη
το Χρυσο Γκολ ο Θανασης Τσατσαρωνης στο 70′ με διαγωνιο σουτ
η ομαδα του Γιωργου Λαμπρου με την πολυτιμη Νικη πηρε βαθιες ανασες
και στα δυο παιχνιδια που εχει στην εδρα της με Ζευγολατιο την Κυριακη 2 Απριλιου
και με Δοξα Μεγαλοπολης την Κυριακη 9 Απριλιου εχει τη δυνατοτητα να κλειδωσει την παραμονη στην Γ’ Εθνικη

***την Κυριακη 26 Μαρτιου η Γ’ Εθνικη εχει Ρεπο

*** την Τεταρτη 29 Μαρτιου θα διεξαχθουν οι Ημιτελικοι Κυπελλου Γ’ Εθνικης
Απολλων Καλαμαριας – ΑΕ Καραισκακης , Αχαικη – ΑΕ Κηφισιας

ΑΟ Θηβα [Λαμπρου Γιωργος ]
Μονος , Κουτσουμπας , Τσατσαρωνης , Γεωργιου Π., Ευσταθιου , Μαυροπουλος ,
Αργυριου , Χατζηλαμπρος Σ., Τοσκα [94′ Τσομπανης ] Αντωνιου [72′ Μαλισσοβας ] Κατσογιαννης [ 91′ Γιαλος ]

Διαιτητης … Βλαχος Ανδρεας [ Ανατολικης Αττικης ]

Βοηθοι …  Λυμπεροπουλος Δημητρης [ Αθηνας ] – Τσαλικογλου Νικος [ Ανατ. Αττικης]

Γ’ Εθνικη 3ος Ομιλος
Aποτελεσματα 23ης Αγωνιστικης
Αχαικη – ΑΟ Θηβα                                                  0-1
Παναργειακος – ΑΟ Χαλκις                                  4-0
ΑΟ Λουτρακιου – Παναχαικη                               0-2
Τσικλητηρας Πυλου – ΑΕ Ερμιονιδας                 2-2
Αιολικος – Φωστηρας                                              2-0
Παναρκαδικος – ΠΑΟ Βαρδας                             2-0
Αστερας Αμαλιαδας – Δοξα Μεγαλοπολης        4-0
Ρεπο … ΑΟ Ζευγολατιο

Γ’ Εθνικη 3ος Ομιλος
η Βαθμολογια σε 23 Αγωνες
1. Παναχαικη                            49
2. ΠΑΟ Βαρδας                        38
3. ΑΕ Ερμιονιδας                     37
4. ΑΟ Χαλκις                            35
5. Παναρκαδικος                     30
6. Αιολικος                                30
7. Αστερας Αμαλιαδας           29
8. ΑΟ Θηβα                              27
9. Φωστηρας                            25
10. Παναργειακος                   25
11. Αχαικη                                 24
12. ΑΟ Λουτρακιου                 23
13. Τσικλητηρας Πυλου         22
14. Δοξα Μεγαλοπολης          21
15. ΑΟ Ζευγολατιο                  19

Γ’ Εθνικη 3ος Ομιλος
24η Αγωνιστικη Κυριακη 2 Απριλιου   16.00 μ.μ
ΑΟ Θηβα – ΑΟ Ζευγολατιο
ΑΟ Λουτρακιου – Τσικλητηρας Πυλου
Παναχαικη – Παναρκαδικος
ΠΑΟ Βαρδας – Αστερας Αμαλιαδας
ΑΕ Ερμιονιδας – Παναργειακος
ΑΟ Χαλκις – Αιολικος
Φωστηρας – Αχαικη
Ρεπο … Δοξα Μεγαλοπολης

Πηγή: thivaspor

Comments are closed.