Α.Κ.Ο.Λ.: 5ος στο Διασυλλογικό…

0

Στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά στην Αθήνα αγωνίστηκαν αθλήτριες και αθλητές από συλλόγους της Στερεάς Ελλάδας και της Αττικής που ανήκουν στον 7ο όμιλο του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Στίβου της κατηγορίας Παίδων και Κορασίδων που διοργανώνει ο ΣΕΓΑΣ.

Το επίπεδο το αγώνων ήταν σε υψηλό επίπεδο ενώ οι συμμετοχές ξεπέρασαν κάθε προσδοκία αρκεί να επισημάνουμε ότι συμμετείχαν αθλητές και αθλήτριες από 37 ΑΚΟΛ σήμαΣυλλόγους!

Οι Στερεολλαδίτες απέδειξαν ότι είναι σε καλή αγωνιστική κατάσταση και στην αρχή της περιόδου δίνουν τη δυνατότητα στους προπονητές τους να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα για την συνέχιση της αγωνιστικής περιόδου.

Αναλυτικά κατέκτησαν θέση στους τρεις πρώτους οι παρακάτω Στερεολλαδίτες στα αντίστοιχα αγωνίσματα ενώ στη βαθμολογία να σημειώσουμε οτι ο ΑΚΟ Λιβαδειάς κατέκτησε την 5η θέση με 137 βαθμούς μακράν καλύτερος από τους υπόλοιπους συλλόγους της περιοχής, ακολούθησε ο Ευβοϊκός ΓΑΣ στην 9η θέση με 55 και στην 10η θέση η Νεάπολη Χαλκίδας με 54 βαθμούς.

Παίδες
400μ. 1ος Αλεξ. Μπαλτσιώτης ΑΚΟΛ 51.86
800μ. 1ος Σπύρος Μπενέτος ΑΚΟΛ 2.00.11
4χ400μ 1οι Λιόντος, Μελίστας, Μπενέτος Σπ, Σανδάλης 3:37:60
100μ εμπ. 1ος Γιώρ Γαραντζόγιαννης Ευβοϊκός 15.70
Σφαιροβολία 1ος Γιώργος Χόντος ΑΓΕ Βοιωτίας 14.71μ.
3.000μ. 2ος Γιώργος Γεωργίου ΑΚΟΛ 10:01:39
Σφαιροβολία 2ος Δήμος Παπαδημητρόπουλος ΑΚΟΛ 13.75μ.
400μ εμπ. Γιώργος Γαραντζόγιαννης Ευβοϊκός 58.26
Υψος 3ος Κώστας Χαλιμούρδας Πίνδαρος Θήβας 1.72μ.

Κορασίδες
Δισκοβολία 1η Ελένη Μπερτσιμά Ερμής Σχηματαρίου 37.30μ.
400μ. 2η Κατερίνα Πέτσα ΑΚΟΛ 60.70
Τριπλούν 2η Ευαγγελία Θεοδώρου Ερμής Σχηματαρίου 11.08μ.
400μ. 3η Ηλιάνα Ρούλια ΑΚΟΛ 62.23
200μ. 3η Μιχαέλα Μπλατσιώτη Ερμής Σχηματαρίου 26.86
Ακοντισμός 3η Αφροδίτη Τσαρούχα Πίνδραρος Θήβας 28.26μ.
Βαθμολογία

Βαθμολογία
5ος ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                         88* 49** 137***
9ος ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ                           33   22     55
10ος ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ         23   31    54
11ος ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ         1   49    50
14ος ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ                7   25   32
21ος ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ                           11     2   13
28ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ. ΧΑΛΚΙΔΑΣ    1     5     6
29ος ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ               0     6     6
34ος ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ. ΙΣΤΙΑΙΑΣ        0     1     1

*βαθμοί στην κατηγορία παίδων
**βαθμοί στην κατηγορία κορασίδων
***συνολική βαθμολογία
Τα πλήρη αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε ΕΔΩ 

Comments are closed.