Βοιωτία: Το αρχείο της α’ κατηγορίας

0

Με τον Αμβρυσσέα πρωταθλητή και τον ΠΑΟΚυριακίου να υποβιβάζεται τελείωσε το πρωτάθλημα της α’ κατηγορίας στη Βοιωτία ενώ την επόμενη σεζόν θα έχουμε 16 ομάδες με τη συμμετοχή  του Κοκκίνου, του Κυπάρισσου, του Πανδαυλειακού και του Ηρακλή Ασωπίας.

Το stereasports για το δικό σας αρχείο σας δίνει αναλυτικά τα στοιχεία του πρωταθλήματος με την τελική βαθμολογία, τις ειδικές βαθμολογίες (εντός, εκτός έδρας και β’ γύρου) καθώς και όλα τα αποτελέσματα…

Α’ Κατηγορία

Η Βαθμολογία
(Τελική – σε 26 αγώνες)

Αμβρυσσέας————80–12——73
———————————————————
Κιθαιρώνας————–80-8——-69
Ύπατο——————–85-16——-69
Αναγέννηση Σχ.———49-41——51
Παρνασσός————–54-37——–43
Ένωση——————42-41——32
Απόλλων Ακρ.———34-58———-30
Δήλεσι—————––25-49———-27
Ολυμπιάδα————-33-52———-25
Αρματηλάτης————34-58——24
Παμβαγιακός———29-60——––24
Δάφνη——————–29-57———20
Μαυρομμάτι————26-67———-18
————————————————
ΠΑΟΚ——————–18-62——––17

Βαθμολογία εντός έδρας
(σε 13 αγώνες)

Κιθαιρώνας————–51-4—–37
Αμβρυσσέας————48-7—–37
Ύπατο——————–48-6—–34
Αναγέννηση Σχ.———28-19—28
Παρνασσός————–28-15—-26
Δήλεσι—————–—-17-13—-20
Ένωση——————–24-20—-18
Παμβαγιακός————22-27—-16
Ολυμπιάδα————–16-22—–15
Απόλλων Ακρ.———-18-25—–14
Αρματηλάτης————18-25—–14
ΠΑΟΚ———————12-23—–13
Δάφνη——————–13-26——-8
Μαυρομμάτι————-13-30——-8

Βαθμολογία εκτός έδρας
(σε 13 αγώνες)

Αμβρυσσέας——–—32–5——36
Ύπατο——–———-37-10——35
Κιθαιρώνας———–-29-4——–32
Αναγέννηση Σχ.——-21-22——23
Παρνασσός————26-22——17
Απόλλων Ακρ.——–16-33——16
Ένωση—————–18-21——-14
Δάφνη——————16-31——-12
Ολυμπιάδα————-17-30——10
Αρματηλάτης—–——16-33——10
Μαυρομμάτι————13-37——-10
Παμβαγιακός————7-33——–8
Δήλεσι————-——–8-36——–7
ΠΑΟΚ———-———–6-39——–-4

Β’ ΓΥΡΟΣ
(σε 13 αγώνες)

Κιθαιρώνας————–41-5——-37
Ύπατο——————–52-6——-35
Αμβρυσσέας————39–7——34
Αναγέννηση Σχ.———25-25—-23
Παρνασσός————–24-25—-19
Απόλλων Ακρ.———-20-23—–19
Παμβαγιακός———–19-22——17
Ένωση——————-20-22—–16
Αρματηλάτης————19-32——12
Δήλεσι—————–—15-31——11
Μαυρομμάτι————-16-35——11
Ολυμπιάδα————-18-33——-10
ΠΑΟΚ——————–10-36——–10
Δάφνη——————-15-34———9

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

Α’ Κατηγορία

1η αγωνιστική
Παμβαγιακός – Κιθαιρώνας 1-3
Παρνασσός – Αρματηλάτης 3-0
Ένωση – Ύπατο 1-2
ΠΑΟΚ – Δήλεσι 1-0
Ολυμπιάδα – Αναγέννηση Σχ. 0-0
Δάφνη – Αμβρυσσέας 1-4
Απόλλων Ακρ. – Μαυρομμάτι 2-2

2η αγωνιστική
Κιθαιρώνας – Ένωση 2-0
Αρματηλάτης – ΠΑΟΚ 2-0
Δήλεσι – Δάφνη 1-0
Αναγέννηση Σχ. – Απόλλων Ακρ. 3-0
Παρνασσός – Παμβαγιακός 4-0
Αμβρυσσέας – Μαυρομμάτι 4-0
Ύπατο – Ολυμπιάδα 3-2

3η αγωνιστική
Παμβαγιακός– Ένωση 0-2
Ολυμπιάδα – Κιθαιρώνας 0-2
Αμβρυσσέας –Αναγέννηση Σχ. 5-1
Μαυρομμάτι – Δήλεσι 1-3
ΠΑΟΚ Παρνασσός 0-6
Απόλλων Ακρ. – Ύπατο 0-4
Δάφνη – Αρματηλάτης 0-1

4η αγωνιστική
Ύπατο – Αμβρυσσέας 0-2
Παρνασσός – Δάφνη 1-1
Δήλεσι – Αναγέννηση Σχ. 0-1
Κιθαιρώνας – Απόλλων Ακρ. 6-0
ΠΑΟΚ – Παμβαγιακός 2-0
Ένωση – Ολυμπιάδα 3-1
Αρματηλάτης – Μαυρομμάτι 1-1

5η αγωνιστική
Απόλλων Ακρ.- Ένωση 3-2
Δάφνη – ΠΑΟΚ 1-0
Αμβρυσσέας – Κιθαιρώνας 2-1
Μαυρομμάτι – Παρνασσός 0-3
Δήλεσι – Ύπατο 0-2
Παμβαγιακός – Ολυμπιάδα 0-2
Αναγέννηση Σχ. – Αρματηλάτης 3-1

6η αγωνιστική
Ένωση – Αμβρυσσέας 0-1
Παρνασσός – Αναγέννηση Σχ. 1-3
Κιθαιρώνας – Δήλεσι 6-0
Ολυμπιάδα – Απόλλων Ακρ 1-1
Αρματηλάτης -Ύπατο 1-4
Δάφνη – Παμβαγιακός 5-0
ΠΑΟΚ – Μαυρομμάτι 1-2

7η αγωνιστική
Δήλεσι – Ένωση 1-1
Αναγέννηση Σχ. – ΠΑΟΚ 3-1
Αρματηλάτης – Κιθαιρώνας 0-2
Μαυρομμάτι – Δάφνη 1-1
Ύπατο – Παρνασσός 3-0
Παμβαγιακός – Απόλλων Ακρ. 2-3
Αμβρυσσέας – Ολυμπιάδα 3-0

8η αγωνιστική
Παρνασσός – Κιθαιρώνας 0-0
Απόλλων Ακρ. – Αμβρυσσέας 0-3
Δάφνη – Αναγέννηση Σχ. 0-1
Ολυμπιάδα – Δήλεσι 0-1
ΠΑΟΚ – Ύπατο 1-2
Μαυρομμάτι – Παμβαγιακός 0-0
Ένωση – Αρματηλάτης 3-3

9η αγωνιστική
Κιθαιρώνας – ΠΑΟΚ 5-0
Παμβαγιακός – Αμβρυσσέας 1-6
Ύπατο – Δάφνη 3-0
Ένωση – Παρνασσός 1-1
Δήλεσι – Απόλλων Ακρ. 3-0
Αναγέννηση Σχ.- Μαυρομμάτι 2-1
Αρματηλάτης – Ολυμπιάδα 1-1

10η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ένωση 1-1
Δάφνη – Κιθαιρώνας 0-4
Αμβρυσσέας – Δήλεσι 5-0
Ολυμπιάδα – Παρνασσός 1-4
Μαυρομμάτι -Ύπατο 1-4
Αναγέννηση Σχ.- Παμβαγιακός 4-0
Απόλλων Ακρ. – Αρματηλάτης 1-2

11η αγωνιστική
Ολυμπιάδα – ΠΑΟΚ 1-0
Αρματηλάτης – Αμβρυσσέας 0-3
Ένωση – Δάφνη 3-1
Ύπατο – Αναγέννηση Σχ. 2-1
Παμβαγιακός – Δήλεσι 1-0
Παρνασσός – Απόλλων Ακρ. 3-1
Κιθαιρώνας – Μαυρομμάτι 4-0

12η αγωνιστική
Απόλλων Ακρ. – ΠΑΟΚ 2-1
Μαυρομμάτι – Ένωση 1-4
Αναγέννηση Σχ. – Κιθαιρώνας 0-4
Αμβρυσσέας – Παρνασσός 2-1
Ύπατο – Παμβαγιακός 4-1
Δάφνη – Ολυμπιάδα 1-3
Δήλεσι – Αρματηλάτης 1-0

13η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Αμβρυσσέας 0-1
Απόλλων Ακρ.- Δάφνη 1-3
Ένωση – Αναγέννηση Σχ. 1-2
Παρνασσός – Δήλεσι 3-0
Κιθαιρώνας -Ύπατο 0-0
Ολυμπιάδα – Μαυρομμάτι 3-0
Παμβαγιακός – Αρματηλάτης 4-3

Β΄Γύρος

14η αγωνιστική
Ύπατο – Ένωση 3-0
Δήλεσι – ΠΑΟΚ 4-0
Αμβρυσσέας – Δάφνη 4-0
Αρματηλάτης – Παρνασσός 2-1
Μαυρομμάτι – Απόλλων Ακρ. 0-3
Κιθαιρώνας – Παμβαγιακός 4-0
Αναγέννηση Σχ.- Ολυμπιάδα 2-1

15η αγωνιστική
Ένωση – Κιθαιρώνας 0-3
ΠΑΟΚ – Αρματηλάτης 2-1
Δάφνη – Δήλεσι 2-2
Απόλλων Ακρ. – Αναγέννηση Σχ. 1-1
Παμβαγιακός – Παρνασσός 2-1
Μαυρομμάτι – Αμβρυσσέας 1-2
Ολυμπιάδα – Ύπατο 0-4

16η αγωνιστική
Ένωση – Παμβαγιακός 2-0
Κιθαιρώνας – Ολυμπιάδα 4-1
Αναγέννηση Σχ.- Αμβρυσσέας 0-2
Δήλεσι – Μαυρομμάτι 1-1
Παρνασσός – ΠΑΟΚ 2-1
Ύπατο – Απόλλων Ακρ. 5-0
Αρματηλάτης – Δάφνη 3-4

17η αγωνιστική
Αμβρυσσέας – Ύπατο 3-3
Δάφνη – Παρνασσός 0-1
Αναγέννηση Σχ.- Δήλεσι 2-0
Απόλλων Ακρ. – Κιθαιρώνας 0-2
Παμβαγιακός – ΠΑΟΚ 5-0
Ολυμπιάδα – Ένωση 2-1
Μαυρομμάτι – Αρματηλάτης 2-0

18η αγωνιστική
Ένωση – Απόλλων Ακρ. 3-1
ΠΑΟΚ – Δάφνη 0-3
Κιθαιρώνας – Αμβρυσσέας 2-1
Παρνασσός – Μαυρομμάτι 4-1
Ύπατο – Δήλεσι 5-0
Ολυμπιάδα – Παμβαγιακός 1-1
Αρματηλάτης – Αναγέννηση Σχ. 3-4

19η αγωνιστική
Αμβρυσσέας – Ένωση 2-0
Αναγέννηση Σχ. – Παρνασσός 3-3
Δήλεσι – Κιθαιρώνας 0-2
Απόλλων Ακρ – Ολυμπιάδα 3-0
Ύπατο – Αρματηλάτης 4-0
Παμβαγιακός – Δάφνη 1-1
Μαυρομμάτι – ΠΑΟΚ 1-2

20η αγωνιστική
Ένωση – Δήλεσι 4-1
ΠΑΟΚ – Αναγέννηση Σχ. 2-1
Κιθαιρώνας – Αρματηλάτης 4-1
Δάφνη – Μαυρομμάτι 1-1
Παρνασσός – Ύπατο 2-4
Απόλλων Ακρ.- Παμβαγιακός 1-2
Ολυμπιάδα – Αμβρυσσέας 0-3

21η αγωνιστική
Κιθαιρώνας – Παρνασσός 5-1
Αμβρυσσέας – Απόλλων Ακρ. 6-0
Αναγέννηση Σχ. – Δάφνη 3-0
Δήλεσι – Ολυμπιάδα 3-0
Ύπατο – ΠΑΟΚ 7-0
Παμβαγιακός – Μαυρομμάτι 3-1
Αρματηλάτης – Ένωση 1-2

22η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Κιθαιρώνας 0-2
Αμβρυσσέας – Παμβαγιακός 4-0
Παρνασσός – Ένωση 1-0
Απόλλων Ακρ. – Δήλεσι 3-0
Μαυρομμάτι – Αναγέννηση Σχ. 2-3
Ολυμπιάδα – Αρματηλάτης 2-3
Δάφνη -Ύπατο Κυριακή 0-2

23η αγωνιστική
Ένωση – ΠΑΟΚ 1-1
Κιθαιρώνας – Δάφνη 5-0
Δήλεσι – Αμβρυσσέας 0-2
Παρνασσός – Ολυμπιάδα 4-2
Ύπατο – Μαυρομμάτι 9-0
Παμβαγιακός – Αναγέννηση Σχ. 1-3
Αρματηλάτης – Απόλλων Ακρ. 0-2

24η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Ολυμπιάδα 2-3
Αμβρυσσέας – Αρματηλάτης 4-1
Δάφνη – Ένωση 1-3
Αναγέννηση Σχ.- Ύπατο 0-4
Δήλεσι – Παμβαγιακός 1-3
Απόλλων Ακρ.- Παρνασσός 1-3
Μαυρομμάτι – Κιθαιρώνας 1-4

25η αγωνιστική
ΠΑΟΚ – Απόλλων Ακρ. 0-1
Ένωση – Μαυρομμάτι 2-3
Κιθαιρώνας – Αναγέννηση Σχ. 4-0
Παρνασσός – Αμβρυσσέας 0-2
Παμβαγιακός – Ύπατο 1-2
Ολυμπιάδα – Δάφνη 5-2
Αρματηλάτης – Δήλεσι 3-1

26η αγωνιστική

Αμβρυσσέας – ΠΑΟΚ 5-0
Δάφνη – Απόλλων Ακρ. 1-4
Αναγέννηση Σχ. – Ένωση 3-2
Δήλεσι – Παρνασσός 2-1
Ύπατο – Κιθαιρώνας 0-0
Μαυρομμάτι – Ολυμπιάδα 2-1
Αρματηλάτης – Παμβαγιακός 1-0

Comments are closed.