Βροχή τα γκολ στο Κόκκινο. ΠΑΟΚ – Πανδαυλειακός 5-3

0

Κάτι από Αγγλία θύμισε το γήπεδο του Κοκκίνου. Εκεί όπου ο τοπικός Π.Α.Ο.Κ. με συνεχείς ανατροπές κατόρθωσε να κερδίσει με το εντυπωσιακό 5-3 τον πολύ καλό Πανδαυλειακό και να φθάσει έτσι τους έξη βαθμούς στο πρωτάθλημα μετά και την τρίτη αγωνιστική.

Η ομάδα του Δημήτρη Σαλαπάτα αιφνιδιάστηκε και βρέθηκε να χάνει πολύ γρήγορα 0-2 από το εικοστό κιόλας λεπτό. Κατόρθωσε όμως να κλείσει το ημίχρονο μειώνοντας σε 1-2 με τον Χρήστο Σύρμο.

Στην επανάληψη τα γκολ έπεφταν βροχή ειδικά από τους γηπεδούχους που ήταν καταιγιστικοί. Ο Δημήτρης Σύρμος ισοφάρισε σε 2-2 και το 3-2 έγινε με αυτογκόλ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν σε 3-3 αλλά πρώτα ο Χρήστος Σύρμος και μετά ο Βασιλάκης με δυο γκολ που πέτυχαν διαμόρφωσαν το τελικό 5-3 κι έδωσαν τη μεγάλη νίκη στην ομάδα τους.

Κόκκινο (Δημήτρης Σαλαπάτας): Καρανάσος, Γιακουμάκης, Τραμπάκουλος Κ. (46* Γαβριηλίδης), Σύρμος Δ., Γεωργίου, Νάσιος, Μακρής (90* Τσοπάνης), Γκάτσος, Φιλίππου (46* Αδάμ), Βασιλάκης, Σύρμος Χ. (85* Τραμπάκπουλος Γ.)