Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Σκόρερς

0

Με συναρπαστικούς αγώνες συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ, με τον Μάκαρο να κερδίζει στην Χαλκίδα τον Απόλλωνα και να παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής ο Αίαντας Αυλίδας κέρδισε μέσα στη Λιβαδειά τον Απόλλωνα παίρνοντας μία πολύ σημαντική νίκη.

Ο Άρης Θήβας πέρασε από το κλειστό της Αυλίδας, κερδίζοντας με 58-64 τον Γ.Σ. Αυλίδας, η Ιτέα κέρδισε τον Άρη Αμφίκλειας με 80-67 και παρέμεινε σε τροχιά τετράδας.

Ακόμα, ο Τελεθριακός επιβλήθηκε εύκολα του Σύλλα με 75-53 στην Ιστιαία και βελτιώθηκε σε 3-3.

Τέλος, η Μαλεσίνα επικράτησε της ΑΓΕ Χαλκίδας με 74-56 και σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΣΥΛΛΑΣ 75-53

Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 80-67

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ 65-78

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 62-76

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-56

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 58-64

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (2/12)

ΣΥΛΛΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΜΑΚΑΡΟΣ-Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ

Πηγή: eviabasket

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. ΒΑΘ. Ν Η Υ-Κ
1 ΜΑΚΑΡΟΣ 6 12 6 0 441-369
2 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 6 11 5 1 488-392
3 ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 6 11 5 1 450-359
4 Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 6 11 5 1 449-410
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 6 10 4 2 430-389
6 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 6 9 3 3 427-414
7 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 6 9 3 3 394-383
8 Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ 6 8 2 4 353-397
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 6 7 1 5 400-424
10 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 6 7 1 5 382-441
11 ΑΓΕ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 6 7 1 5 339-418
12 ΣΥΛΛΑΣ 6 6 0 6 360-477

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Χαρατσής Ι. (Μαλεσίνα) 163
  2. Παστήρας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 117
  3. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 114
  4. Κατσαγάνης (Μαλεσίνα) 104
  5. Νασάκης (Μάκαρος) 102
  6. Λούπουλ (Μάκαρος) 98
  7. Αργυρίου (Αίαντας Αυλ.) 97
  8. Τσιώλης (Αίαντας Αυλ.) 96
  9. Στεφάνου (Απόλλων Χ.) 92
  10. Κουτσογιάννης (Μάκαρος) 90
  11. Κωστάκης (Απόλλων Χ.) 88
  12. Κατσούλας (Γ.Σ.Αυλίδας) 85

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Στεφάνου (Απόλλων Χ.) 17
  2. Αργυρίου (Αίαντας Αυλ.) 15
  3. Αγγελόπουλος (Γ.Σ.Ιτέας) 15
  4. Παστήρας (ΑΓΕ Χαλκίδας) 14
  5. Πούλος (Απόλλων Χαλκίδας) 13
  6. Χοτζαλάρι (Τελεθριακός) 13
  7. Παπαθανασίου (Τελεθριακός) 12
  8. Μητρόπουλος (Άρης Θήβας) 11
  9. Πράππας (Γ.Σ.Ιτέας) 11
  10. Χαρατσής Ι. (Μαλεσίνα) 10
  11. Πολίτης (Σύλλας) 10
  12. Κουτσογιάννης (Μάκαρος)

Comments are closed.