Βοιωτία: Πρόγραμμα & Διαιτητές

0

Εντός έδρας υποχρεώσεις έχουν και οι δυο πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας της Ε.Π.Σ.Β. της σεζόν 2017-2018 το Σάββατο, 9/12, που θα διεξαχθούν οι αγώνες για την 12η αγωνιστική του προγράμματος της (κανονικής σεζόν) του κορυφαίου πρωταθλήματος της Βοιωτίας.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των αγώνων της 12ης αγωνιστικής που θα διεξαχθούν όλοι το Σάββατο, 9/12, με ώρα έναρξης 15:00’ καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να τους διευθύνουν είναι:

Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2017

Ωρα έναρξης: 15:00’

Ύπατου Α.Ο. – Ενωση Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα

Γήπεδο: Δημοτικό Υπατου

Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας

Βοηθός: Α’: Φούφουλας Κώστας

Βοηθός: Β’: Χατζής Θανάσης

Παμβαγιακός Α.Σ. – Δηλεσίου Α.Ε.

Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων

Διαιτητής: Ψυχούλας Δημήτρης

Βοηθός: Α’: Καρβούνης Λουκάς

Βοηθός: Β’: Φλούδα Σόνια

Κιθαιρώνας Π.Α.Σ. – Παρνασσός Α.Σ.Α.

Γήπεδο: Δημοτικό Καπαρελίου

Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος

Βοηθός: Α’: Φίλος Δημήτρης

Βοηθός: Β’: Δελής Λεωνίδας

Αντίκυρας Κυπάρισσος Α.Ο. – Απόλλων Ακραιφνίου Α.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Διστόμου

Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς

Βοηθός: Α’: Κορακιανίτης Νίκος

Βοηθός: Β’: Μπατσιάκος Λουκάς

Ηρακλής Α.Ο. – Παναλίαρτος Α.Π.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Ασωπίας

Διαιτητής: Μιχαηλίδης Γιώργος

Βοηθός: Α’: Παγούρας Βασίλης

Βοηθός: Β’: Κατσιφής Χρήστος

Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο. – Πανδαυλειακός Α.Π.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Ερυθρών

Διαιτητής: Θάνος Χρήστος

Βοηθός: Α’: Τσακανίκας Παναγιώτης

Βοηθός: Β’: Κώνστας Βασίλης

Κόκκινου Π.Α.Ο. – Μαυροματίου Α.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Κόκκινου

Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος

Βοηθός: Α’: Παπαδημητρόπουλος Λουκάς

Βοηθός: Β’: Τσώνης Γιάννης

Ολυμπιάδα Γ.Σ. – Αρματηλάτης Γ.Α.Ο.

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων

Διαιτητής: Χρήστου Βίκτωρας

Βοηθός: Α’: Τσαγανού Δήμητρα

Βοηθός: Β’: Λαμπροπουλου Σταυρουλα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Με τους αγώνες για την 9η αγωνιστική του προγράμματος, τόσο στον Α’, όσο και στον Β’ όμιλο, θα συνεχιστεί αυτό το σαββατοκύριακο, 09 – 10 Δεκεμβρίου, το πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας ομάδων ερασιτεχνών παιχτών που διοργανώνει η Ενωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων της Βοιωτίας και στη σεζόν 2017-2018.
Από τους 11 αγώνες του προγράμματος συνολικά και στους δυο όμιλους, τρεις θα γίνουν το Σάββατο, 09/12 ενώ οι υπόλοιποι 8 την Κυριακή, 10/12.

Στον Α’ όμιλο, η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, η ομάδα της Αθλητικής Ενωσης Ορχομενού, η μόνη που έχει το «απόλυτο», θα αγωνιστεί την Κυριακή, στο δημοτικό γήπεδο του Κάστρου, με αντίπαλο την ομάδα του τοπικού Α.Ο. με στόχο φυσικά να συνεχίσει με νίκη.

Οσο αφορά στον Β’ όμιλο η πρωτοπόρος του βαθμολογικού πίνακα, η ομάδα του Α.Ο. Πλαταιών, θα αγωνιστεί το Σάββατο, στην έδρα της. Θα υποδεχθεί την ομάδα της Α.Ε.Σ. Ελεώνα που έχει μείνει σχετικά πίσω στον βαθμολογικό πίνακα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων καθώς και οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν για να τους διευθύνουν:

Α’ όμιλος
Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2017
Ωρα έναρξης: 15:00’
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Νίκη Λαφυστίου Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Νίκα Μαρία – Αγγελική
Βοηθός: Β’: Δερματίδου Ελισάβετ
Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017
15:00’
Κάστρου Α.Ο. – Ορχομενού Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Κάστρο
Διαιτητής: Μιχαηλίδης Γιώργος
Βοηθός: Α’: Φίλος Δημήτρης
Βοηθός: Β’: Δελής Λεωνίδας
Πήγασος Α.Ο. – Υψηλάντης Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Αγίας Άννας
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Κορακιανίτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Τσώνης Γιάννης
Παύλου Α.Ο. – Πανγεωργικός Α.Ε.
Γήπεδο: Δημοτικό Παύλου
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Νίκα Μαρία – Αγγελική
Βοηθός: Β’: Καρρης Γιώργος
Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ. – Άσκρης Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Διαιτητής: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός: Α’: Πούλος Κώστας
Βοηθός: Β’: Πουλαδάκης Παναγιώτης
– Ρεπό: Ελικώνας Δόμβραινας Α.Ο.

2ος όμιλος
Σάββατο, 09 Δεκεμβρίου 2017
15:00’
Πλαταιών Α.Ο. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Διαιτητής: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Α’: Τσιακμακούδης Χριστόδουλος
Βοηθός: Β’: Ζώης Ευάγγελος
Δόξα Μουρικίου Α.Ο. – Πελοπίδας 2004 ΑΣ
Γήπεδο: Δημοτικό Μουρικίου
Διαιτητής: Φλώτσιος Θεοφάνης
Βοηθός: Α’: Τέντζος Ευάγγελος
Βοηθός: Β’: Καμαριώτης Νίκος
Κυριακή, 10 Δεκεμβρίου 2017
15:00’
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Επαμεινώνδας Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Διαιτητής: Θάνος Χρήστος
Βοηθός: Α’: Δημητρίου Γεώργιος
Βοηθός: Β’: Ρεσβάνης Γεώργιος
Ελλοπιακός Α.Ο. – Λεονταρίου Α.Σ.
Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας
Χωστίων Α.Σ. – Κεραυνός Αγ.Θωμά Α.Ο.
Γήπεδο: Δημοτικό Δομβραίνας
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Παπαδημητρόπουλος Λουκάς
Βοηθός: Β’: Δερματίδου Ελισάβετ
Θεσπιακός Α.Ο. – Οινοφύτων ΠΑΣ
Γήπεδο: Δημοτικό Θεσπιών
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος
Βοηθός: Β’: Σοφός Θανάσης

Πηγή: starsports

Comments are closed.