Π.Α.Ο.Κ. – Λεβαδειακός 5-0

0

Την ήττα με 4-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός στην Τούμπα από τον Π.Α.Ο.Κ. Μια βαριά βέβαια ήττα που γρήγορα θα πρέπει να ξεχαστεί αφού ακολουθεί ο αγώνας του κυπέλλου με τον ΠΑΣ Γιάννινα όπου η πρόκριση είναι αυτοσκοπός για την ομάδα του Ζοζέ Ανιγκό.

Φάσεις & Γκολ

9′ Δυνατή μπαλιά του Γιουσούφ απευθείας στον γκολκίπερ του ΠΑΟΚ

18′ Γκoλ για τον ΠΑΟK. Ο Πέλκας έβγαλε  σέντρα από τα δεξιά και ο Μάτος πετάχτhκε και με κεφαλιά έγραψε το 1-0.

28′ Ο Πρίγιοβιτς μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά αλλά η πάσα του κόπηκε από τον Ζαραδούκα.

34′ Μπήκε στην περιοχή ο Βιεϊρίνια πήγε για το σουτ αλλά τον έκοψε ο Νιασέ.
36′ O Πρίγιοβιτς να σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά ο Επασί μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια.
40′ Τεραστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό με τον Γιουσούφ να γυρίζει την μπάλα από τα αριστερά με τον Γιακουμάκη να σουτάρει άουτ από πλεονεκτική θέση.
44′ Ο Τσαμπούρης έδωσε στον Γιακουμάκη και αυτός με την σειρά του στον Μαρκόβσκι που έκανε το σουτ πάνω σε αντίπαλο.
48* Γκολ για τον ΠΑΟΚ, 2-0 με τον Κάμπος που κέρδισε τις κόντρες και με όμορφο τελείωμα μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0 για τον δικέφαλο.
53΄Σουτ του Βιερίνια έξω από την περιοχή, ο Επασί έπεσε και μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.
52′ σουτ του Ομπιόρα η μπάλα αρκετά μέτρα έξω από το δεξί δοκάρι του Πασχαλάκη.
57* Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Λημνιός έκανε το σούτο ο Επασί απέκρουσε προσωρινά, ο Πρίγιοβιτς πήρε το ριμπάουντ και έγραψε το 3-0.
59* Γκολ για τον ΠΑΟΚ. Ο Κάμπος βρέθηκε απέναντι στον Επασί και με ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 4-0.
86′   Σέντρα σουτ του Γιακουμάκη από τα δεξιά ο Πασχαλάκης έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.
89′ Γκολ για τον Π.Α.Ο.Κ. με πέναλτι από τον Πρίγιοβιτς
90+ Κόκκινη στον Τσαμπούρη (με δεύτερη κίτρινη)
Π.Α.Ο.Κ.: Πασχαλάκης, Μάτο, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Κάνιας (46* Τσίμιροτ), Μαουρίσιο, Λημνιός (63* Μπίσεσβαρ), Πέλκας (77* Κουλούρης), Κάμπος, Πρίγιοβιτς.

Λεβαδειακός: Επασί, Φάβαρο, Λεονάρντο, Αντιλέχου, Τσαμπούρης, Νιάσε (63* Μητρόπουλος), Ζαραδούκας (59* Μπελγκαζαουνί), Ομπιόρα, Μαρκόβσκι, Γιουσούφ, Γιακουμάκης.