Το Μαυρομμάτι 3-2 τον Παναλίαρτο

0

Σε ένα ματς με πολλές δυνατές μονομαχίες και πέντε γκολ το Μαυρομάτι πήρε πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για την παραμονή, νικώντας 3-2 τον Παναλίαρτο!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν ψυχωμένα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στην πρώτη φάση που δημιούργησαν, καθώς κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ με τον Στοιχειό Στ. το πέναλτι που κέρδισαν.

Η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου κατάφερε να αντιδράσει πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με γκολ του Ντίνου Τσανούλα, έπειτα από ασίστ του Βυλλιώτη.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε πολύ δυνατά, με τους γηπεδούχους να παίρνουν εκ νέου το προβάδισμα με ωραίο δυνατό σουτ του Ζαχαρία, ωστόσο ο Παναλίαρτος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 με τον Ματίας, στην αμέσως επόμενη φάση.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πικάσης, έπειτα από λάθος εκτίμηση του Σκοτίδα και έδωσε στην ομάδα του το σπουδαίο τρίποντο.

Μαυρομάτι (Ρόκας): Βασιλείου, Στοιχείος Δ.(83′ Πανούσης), Λάμπρου Π., Πελωνης (62′ Πικασης), Δρίτσουλας Μ., Λάμπρου Δ., Λάμπρου Β., Στοιχείος Στ., Σιαμανδούρας, Ζαχαρίας, Νόκας (56′ Δριτσουλας Ι.)

Παναλίαρτος (Άγγελος Κυριάκου): Σκοτίδας, Ντούλλας, Κόκκαλης, Λαλιώτης, Πούλος, Χρήστου, Καπουλούς, Μαγγόγιας, Βυλλιώτης, Ματίας, Τσανούλας.

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών

Γιάννης Δρίτσουλας (παίκτης Μαυροματίου): Σήμερα πετύχαμε μια πολύ σημαντική νίκη σε ένα τοπικό ντέρμπι και μας βοηθάει πολύ βαθμολογικά. Είμασταν καλύτεροι κ πιστεύω το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Τελευταία η δουλειά μας βγαίνει στο γήπεδο κ η ομάδα αποδίδει σύμφωνα με τις δυνατότητες της. Συνεχίζουμε στο επόμενο ματς στα Βάγια. Συγχαρητήρια σε όλη την ομάδα.

Ντίνος Τσανούλας (παίκτης Παναλιάρτου): Κακό ματς από μέρους μας και κρίθηκε στις δυνατές μονομαχίες. Όταν δέχεσαι τρία γκολ από μία ομάδα, είναι δύσκολο να κερδίσεις. Ήταν σίγουρα μια κακή ήττα για εμάς, αλλά είναι στο χέρι μας με πολύ δουλειά, να βελτιωθούμε και να παρουσιάσουμε μια καλύτερη εικόνα στο επόμενο ματς μέσα στον Παρνασσό.

Πηγή: voiotiasports