Ολυμπιάδα – Ένωση Α.Σ.Α. 2-0

0
Σε ένα χαμηλό ποιοτικά παιχνίδι, λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου που σε συνδυασμό με τον αέρα δεν άφηναν τις δυο ομάδες να δείξουν πολλά πράγματα, τα Οινόφυτα επικράτησαν στα σημεία, νικώντας την Ένωση με 2-0.
 Η ομάδα του Γιάννη Καραμπά είχε καλή κυκλοφορία της μπάλας και έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και πήρε δίκαια τη νίκη, προηγούμενη μόλις στο 10′, με ψηλοκρεμαστό σουτ του Κιοναβίτη.

Η Ολυμπιάδα είχε ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματά της στο πρώτο ημίχρονο, όταν ο Μεμινάι έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ, έπειτα από φοβερό συνδυασμό των Φελέκη και Μάνη.

Στην επανάληψη η Ένωση μπήκε δυναμικά, έχοντας δοκάρι έπειτα από κόρνερ και κεφαλιά του Χρήστου Πλακίδα, ωστόσο στην επαναφορά έσωσε σωτήρια ο Λυμπέρης.

Το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα διαμορφώθηκε στο 72′. , με μια… φωτοβολίδα του Μεμινάι στην κίνηση, πετυχαίνοντας ένα από τα ομορφότερα γκολ αυτής της αγωνιστικής!

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών

Μεμινάι (παίκτης Ολυμπιάδας): Ερχόμενοι από τέσσερις διαδοχικές ήττες, ήμασταν με την πλάτη στον τοίχο. Ξέραμε ότι έπρεπε να δώσουμε τα πάντα για να νικήσουμε αυτόν τον αγώνα, έτσι ώστε να κάνουμε μια καινούρια αρχή. Παίξαμε κόντρα σε μία δυνατή ομάδα, αλλά η θέλησή μας για τη νίκη ήταν μεγαλύτερη. Είμαι χαρούμενος που βοήθησα στην επίτευξη του αποτελέσματος, αλλά αυτό που έχει μεγαλύτερη σημασία είναι η νίκη. Κοιτάμε τη συνέχεια, με πολύ δουλειά και υπομονή.

Πηγή: voiotiasports.eu