Η Δάφνη με «ήρωα» τον Μπεθάνη 1-0 τον Παναλίαρτο

0

Τρομερό διπλό για τη Δάφνη Ερυθρών, η οποία έπαιξε με ψυχωμένα με 11 παίκτες(!) και κέρδισε 1-0 τον κακό Παναλίαρτο, ο οποίος έχασε δύο πέναλτι!

Πρωταγωνιστής στο παιχνίδι ο… γκολκίπερ Μπεθάνης που απέκρουσε και τα δυο πέναλτι.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου είχε την κατοχή της μπάλας, ωστόσο αυτή ήταν ανούσια και απείλησε ελάχιστα, χωρίς να αποδώσει καλό ποδόσφαιρο. Κάποιες από αυτές τις φάσεις: 17′ σουτ του Βυλλιώτη, πέρασε λίγο άουτ. 23′ σουτ του Παππά άουτ, 25′ ο Τσανούλας πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στην επανάληψη ο Παναλίαρτος ανέβασε την απόδοση του και έχασε κλασικές ευκαιρίες, χωρίς ωστόσο να μπορέσει να πετύχει το πολυπόθητο γκολ. Στο 65′ ο Φατιόν έκανε σουτ έπειτα από ασίστ του Καπουλούς, το οποίο απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε κόρνερ. Στην εξέλιξη της φάσης, ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι.

Στα επόμενα τέσσερα λεπτά, κρίθηκε όλο το ματς! Στο 70′ χάθηκε το πρώτο πέναλτι από τους γηπεδούχους, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Παππάς και απέκρουσε ο Μπεθάνης. Στην αμέσως επόμενη φάση, έπειτα από κακή συνεννόηση της άμυνας, ο Ζαχαρόπουλος έκανε το 1-0.

Δύο λεπτά αργότερα, νέο κερδισμένο πέναλτι για τον Παναλίαρτο. Αυτή τη φορά την εκτέλεση ανέλαβε ο Ματίας, αλλά ο Μπεθάνης είπε και πάλι όχι! Στο 90′ η ομάδα του Άγγελου Κυριάκου έχασε την τελευταία ευκαιρία της να πάρει κάτι καλό στον αγώνα, όταν σε καρφωτή κεφαλιά του Λαλιώτη, ο Κομίνης έδιωξε πάνω στη γραμμή. To ματς έληξε με την ομάδα της Δάφνης να πανηγυρίζει έντονα μια πολύ σημαντική και “μάγκικη” νίκη.

panaliartosdafni-1132x509

Οι δηλώσεις των προπονητών

Άγγελος Κυριάκου (Παναλίαρτος): Κάναμε ένα πολύ κακό παιχνίδι. Ειδικό στο πρώτο ημίχρονο. Χωρίς πάθος, ψυχή και διάθεση. Παρά την προσπάθειά μας στο β’ ημίχρονο με αποκορύφωμα τα δύο χαμένα πέναλτι, δείξαμε όλοι μας, από τη συμπεριφορά μας, ότι δεν αξίζαμε τη νίκη και η Δάφνη κέρδισε δίκαια. Το ποδόσφαιρο έχει και δύσκολες καταστάσεις και πρέπει να τις διαχειριστούμε.

Πηγή: voiotiasports.eu/