Α.Κ.Ο.Λιβαδειάς: Πλούσιες δραστηριότητες

0

Την Τετάρτη 20/6/18 ο ΕΥΒΟΪΚΟΣ  Γ.Α.Σ σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς- Εύβοιας διοργάνωσε   Θερινή Ημερίδα Στίβου, με συμμετοχές  μικρών αθλητών που άγγιξαν  τις 310 από όλα τα σωματεία της Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας.

Ο  Α.Κ.Ο. Λιβαδειάς έδωσε καθιερωμένα το παρών του με τα νεαρά τμήματα του στίβου και τους προπονητές των συγκεκριμένων τμημάτων Θεανώ Χαλιώτη και Λουκά Μαργαρίτη.

Ο απολογισμός των αγώνων δεν ήταν μόνο θετικός από τα αποτελέσματα αλλά και από τα άπειρα χαμόγελα της χαράς της συμμετοχής και της ικανοποίησης της δράσης

IMG_20180620_194857

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής :

50Μ Κορίτσια Νήπια-Ά Δημοτικού

1η ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 8.96΄΄

50μ Κορίτσια Δ-Ε Δημοτικού

11η ΚΑΡΟΥΖΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 7.83΄΄

12η ΠΑΠΙΩΤΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ 7.84΄΄

 50μ Αγόρια Β-Γ Δημοτικού

5Ος ΜΠΡΑΤΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 8.26΄΄

50μ Αγόρια Δ-Ε Δημοτικού

5Ος ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 8.16΄΄

12Ος ΜΠΑΣΕΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 9.43΄΄

 60μ ΠΠΒ

4Ος ΚΟΤΣΩΝΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 8.25΄΄

 4Χ50Μ ΜΙΝΙ Αγόρια

3ος  ΑΚΟΛ 37.90΄΄

IMG_20180620_191902

 4Χ50Μ ΜΙΝΙ Κορίτσια

2ος ΑΚΟΛ 31.50΄΄

ΜΗΚΟΣ Κορίτσια Δ-Ε Δημοτικού

2η ΣΦΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ 3.65μ

7Η ΛΙΑΣΚΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ 3.33Μ

ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ

12Η ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΕΛΕΝΗ 3.61Μ ΑΚΟΛ

 ΜΗΚΟΣ Αγόρια Β-Γ Δημοτικού

1ος ΛΙΤΣΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 3.23μ ΑΚΟΛ

2ος ΣΚΕΛΙΑ ΑΓΓΕΛΟΣ 2.94μ ΑΚΟΛ

3ος ΠΑΠΙΩΤΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 2.88μ ΑΚΟΛ

9Ος ΜΠΑΪΡΑΚΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 2.22Μ ΑΚΟΛ

ΜΗΚΟΣ Αγόρια Δ-Ε Δημοτικού

3ος ΚΙΣΣΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 3.84μ ΑΚΟΛ

ΜΗΚΟΣ ΠΠΒ

ΚΟΤΡΟΓΙΑΝΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 3.96Μ ΑΚΟΛ

9Ος ΒΑΓΓΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΗΣ 3.68Μ ΑΚΟΛ

 ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΚΒ

1η ΓΕΡΑΚΙΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ 37.70μ ΑΚΟΛ

VORTEX Αγόρια ΜΙΝΙ

2ος ΖΥΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 39.17μ ΑΚΟΛ

Με τη συγκεκριμένη ημερίδα ολοκληρώθηκε επιτυχημένα η αθλητική χρονιά για τα μαζικά τμήματα του κλασικού αθλητισμού. Με αγάπη προς τον αθλητισμό και τα παιδιά σας , ο ΑΚΟΛ σας περιμένει από Σεπτέμβριο για την νέα χρονιά. Ελάτε  να «γευτείτε» την ομορφιά του «βασιλιά» ων αθλημάτων και να «απολαύσετε» τις χαρές του αθλητισμού.

Το Διοικητικό Συμβούλιο

ΔΕΛΤΙΟ  ΤΥΠΟΥ

Μία ακόμη χρονιά ολοκληρώθηκε, με πλούσια αθλητική δράση, για τα Special Βοιωτίας.

DSC02573a

Χρονολογικά οι συμμετοχές των αθλητών και αθλητριών μας σε δραστηριότητες τη χρονιά που πέρασε ήταν :

  • Στον αγώνα δρόμου που έγινε στο Ελληνικό Αρκαδίας
  • Στα ¨ΤΡΟΦΩΝΙΑ¨ στη Λιβαδειά
  • Στον 32ο Κλασικό Μαραθώνιο της Αθήνας
  • Στον 5ο Ημιμαραθώνιο Ναυπλίου
  • Στον 7ο Ημιμαραθώνιο της Αθήνας
  • Στους Πανελλήνιους Αγώνες, που έγιναν στο Λουτράκι
  • Στον νυκτερινό αγώνα του Ιδρύματος ¨ΣΤΑΥΡΟΣ ΝΙΑΡΧΟΣ¨

Σ’ όλους τους αγώνες η συμμετοχή της αποστολής μας ξεχώριζε για το πλήθος της, αλλά και για τις επιτυχίες της, κι’ αυτό οφείλεται κατά κύριο λόγο στην προσπάθεια όλων των παιδιών, αλλά κυρίως στον προπονητή μας τον κ. Μιχάλη Τόλια, που για μία ακόμη χρονιά ήταν ¨ΠΑΡΩΝ¨ προσφέροντας δωρεάν τις υπηρεσίες του.

Είναι γεγονός πως μέρα με τη μέρα η ομάδα μας γίνεται πιο δυνατή, γιατί την πλαισιώνουν παλαιοί και νέοι φίλοι, προσφέροντας εθελοντικά τις υπηρεσίες τους.

Είναι επίσης γεγονός πως οι δράσεις μας υποστηρίχθηκαν με τις ευγενικές χορηγίες συμπολιτών μας, στους οποίους οφείλουμε να εκφράσουμε και δημόσια τις πιο εγκάρδιες ευχαριστίες όλων μας και κυρίως των παιδιών που ήταν οι αποδέκτες των χορηγιών τους.

Τελειώνοντας για φέτος τις δραστηριότητές μας, ανανεώνουμε το ραντεβού μας για τον Σεπτέμβριο στην έναρξη της νέας περιόδου.

 

Τοπική Επιτροπή

Special Olympics Hellas

Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας

Με την Ευγενική  Υποστήριξη του Αθλητικού Κολυμβητικού Ομίλου Λιβαδειάς

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

IMG_20180619_152631

To Σάββατο 16 Ιουνίου 2018 , ο Α.Κ.Ο. Λιβαδειάς,  με το αγωνιστικό & προαγωνιστικό τμήμα κολύμβησης έλαβε μέρος με 11 κολυμβητές και κολυμβήτριες στη 2η Θερινή Ημερίδα Ορίων Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας στη Χαλκίδα. Η ομάδα , μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση , επέστρεψε με πέντε μετάλλια και πολύ καλά πλασαρίσματα στην 1η οχτάδα των αγωνισμάτων που έλαβε μέρος.

Συγκεκριμένα , τα μετάλλια ήταν τα εξής :

  • 1η θέση στα 100μ. Πρόσθιο ο Γκουρλαρος Αθανάσιος στην κατηγορία ΑΓ11
  • 2η θέση στα 200μ. Μ.Α. ο Κορογιάννος Αλέξανδρος στην κατηγορία ΑΓ12
  • 3η θέση στα 50μ. Ελεύθερο ο Κορογιάννος Αλέξανδρος στην κατηγορία ΑΓ 12
  • 3η θέση στα 50μ. Ύπτιο η Τσεκούρα Αικατερίνη στην κατηγορία ΚΡ11
  • 3η θέση στα 50μ. Πεταλούδα ο Τσεκούρας Αναστάσιος στην κατηγορία ΠΠΑ

Οι υπόλοιπες θέσεις των αθλητών μας έχουν ως εξής :

  • Αγώνισμα 50μ. Ελεύθερο : 5η θέση Τσεκούρας Αναστάσιος στην κατηγορία ΠΠΑ

7η θέση Ζυγογιάννης Νικόλας  στην κατηγορία ΠΠΒ

9η θέση Καλαντζή Νίκη  στην κατηγορία ΚΡΑ

7η θέση Κορογιάννος Χρήστος  στην κατηγορία ΑΓ11

10η θέση Γκουράρος Αθανάσιος  στην κατηγορία ΑΓ11

4η θέση Τσεκούρα Αικατερίνη στην κατηγορία ΚΡ11

9η θέση Χαραλαμπίου Μαρία Άννα στην κατηγορία ΚΡ10

11η θέση Παπαθανασίου Ελένη  στην κατηγορία ΚΡ10

7η θέση Νίκα Ασημίνα  στην κατηγορία ΚΡ9

8η θέση Νίκα Ευφροσύνη  στην κατηγορία ΚΡ9

  • Αγώνισμα 50μ. Ύπτιο : 8η θέση Παπαθανασίου Ελένη στην κατηγορία ΚΡ10

8η θέση Νίκα Ασημίνα  στην κατηγορία ΚΡ9

4η θέση Νίκα Ευφροσύνη  στην κατηγορία ΚΡ9

Αγώνισμα 50μ. Πεταλούδα : 8η θέση Καλαντζή Νίκη στην κατηγορία ΚΡΑ

4η θέση Κορογιάννος Αλέξανδρος στην κατηγορία  ΑΓ12

5η θέση Κορογιάννος Χρήστος  στην κατηγορία ΑΓ11

  • Αγώνισμα 50μ. Πρόσθιο: 5η θέση Ζυγογιάννης Νικόλας  στην κατηγορία ΠΠΒ
  • Αγώνισμα 100μ. Ελεύθερο : 7η θέση Τσεκούρας Αναστάσιος στην κατηγορία ΠΠΑ

7η θέση Ζυγογιάννης Νικόλας  στην κατηγορία ΠΠΒ

Θερμά συγχαρητήρια από το Διοικητικό Συμβούλιο στους προπονητές των τμημάτων Παπαχαραλάμπους Έφη και Πολατσίδη Κώστα , καθώς και σε όλους τους αθλητές για τη καθημερινή τους προσπάθεια και τις εξαιρετικές τους επιδόσεις !!

Το Διοικητικό Συμβούλιο

Comments are closed.