Ασπρόπυργος – Ύπατο 2-1

0

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Υπάτου από την ομάδα του Ασπρόπυργου σε φιλικό παιχνίδι που έδωσαν οι δυο ομάδες σήμερα (Τετάρτη, 12/9) το απόγευμα, στα πλαίσια της προετοιμασίας τους.
Το συγκρότημα του Κώστα Παρθενίου, απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα του Γιώργου Βαζάκα, που απαρτίζεται επίσης από έμπειρους παίχτες, δεν έπιασε καλή απόδοση, δεν ήταν τόσο καλό όσο στα προηγούμενα παιχνίδια και μάλλον φυσιολογικά γνώρισε την φιλική ήττα.

Η εικόνα του αγώνα
Στο 30’ οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν ολιγωρία των φιλοξενούμενων στο χώρο του κέντρου, ξέφυγαν στην επίθεση και ο Κιρτζιαλίδης με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 58′ εκμεταλλεύτηκαν νέο λάθος των φιλοξενούμενων και έφτασαν στο 2-0 με τον Δουκάκη, με πλασέ μέσα από την μεγάλη περιοχή.
Εξι λεπτά αργότερα (64′) ο Σπηλιώτης έκανε ωραία ατομική ενέργεια, μπήκε και στην περιοχή όπου ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα. Την ποινή (πέναλτι) εκτέλεσε ο Δέδες εύστοχα για να γράψει το 2-1.
Στην συνέχεια οι του Υπάτου ανέβασαν την απόδοσή τους, διεκδίκησαν την ισοφάριση, ζήτησαν και ένα πέναλτι που δεν δόθηκε για να λήξει, τελικά, το ματς με σκορ 2-1.

Οι συνθέσεις
Ασπρόπυργος (Γιώργος Βαζάκας): Κατσούλης – Τσουκαλάς, Σταγάκης (75’ Πρίκας), Νικολάου (75’ Τζώνης), Ζώνας, Νάκας (65’ Αγγ.Λογοθέτης), Δουκάκης, Σταύρου (60’ Μακροστέργιος), Μίλιτς (55’ Χαϊκάλης), Μπέλης (70’ Κωσταράς), Κιρτζιαλίδης (70’ Μέντες)
Α.Ο. Υπάτου (Κώστας Παρθενίου): Καρανάσος – Δέδες, Ευθυμίου, Βελέτης, Λάμπρου – Ταυταρίδης, Γκούμας – Καράι, Πέππας, Καντού – Κωστούλας.
Στο β’ μέρος αγωνίστηκαν και οι: Μπαμπανιώτης, Κατσιμήτρος – Οικονομόπουλος, Παπαχαραλάμπους, Γκαράνης, Σπηλιώτης, Αργυρίου, Μπερνιδάκης, Αποστόλου, Δούμουρας, Βάθης, Μίχος και Κονιαβίτης.
Διαιτητής ήταν ο κ. Φίτσας με βοηθούς τους κ.κ.: Πλάκα, Βαλκάνο

Να θυμίσουμε ότι η ομάδα του Υπάτου και η ομάδα της «Αθλητική Ενωση Α.Ο. “Πανασπροπυργιακός” / Α.Ο. “Δόξα” Ασπρόπυργου», όπως είναι το πλήρες όνομα της ομάδας του Ασπρόπυργου, έχουν τοποθετηθεί στο 8ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας της σεζόν 2018-2019 και θα «κοντραριστούν» και πάλι, επίσημα, για το πρωτάθλημα αυτή την φορά.
Το παιχνίδι, δε, διεξήχθη λίγες ώρες αφού είχε διενεργηθεί η κλήρωση του προγράμματος των αγώνων του πρωταθλήματος και ήξεραν σε ποιες ημερομηνίες θα αγωνιστούν.
Λόγω εργασιών που γίνονταν στο δημοτικό στάδιο του Ασπρόπυργου διεξήχθη στο γήπεδο Γκοριτσας.

Το πρόγραμμα αγώνων του Α.Ο. Υπάτου στο πρωτάθλημα
Με την ευκαιρία το αναλυτικό πρόγραμμα των αγώνων της ομάδας του Α.Ο. Υπάτου στον 8ο όμιλο του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας έχει ως εξής:

1η αγωνιστική (30/09/2018)
ΑΟ Εικοσιμίας – ΑΟ Υπάτου
2η αγωνιστική (07/10/2018)
Παναργειακός – ΑΟ Υπάτου
3η αγωνιστική (14/10/2018)
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου
4η αγωνιστική (21/10/2018)
ΑΟ Κατασταρίου – ΑΟ Υπάτου
5η αγωνιστική (27/10/2018)
ΑΟ Υπάτου – Μανδραϊκός
6η αγωνιστική (04/11/2018)
Πάμισος – ΑΟ Υπάτου
7η αγωνιστική (11/11/2018)
ΑΟ Υπάτου – Αμβρυσσέας Διστόμου
8η αγωνιστική (18/11/2018)
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Ερμιονίδας
9η αγωνιστική (25/11/2018)
Ασπρόπυργος – ΑΟ Υπάτου
10η αγωνιστική (02/12/2018)
ΑΟ Υπάτου – Καλαμάτα
11η αγωνιστική (09/12/2018)
Παναρκαδικός – ΑΟ Υπάτου
12η αγωνιστική (16/12/2018)
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Λέρνας
13η αγωνιστική (06/01/2018)
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Υπάτου
14η αγωνιστική (13/01/2019)
ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Εικοσιμίας
15η αγωνιστική (20/01/2019)
ΑΟ Υπάτου – Παναργειακός
16η αγωνιστική (27/01/2019)
ΑΕ Πελλάνας/Καστορείου – ΑΟ Υπάτου
17η αγωνιστική (03/02/2019)
ΑΟ Υπάτου – ΑΟ Κατασταρίου
18η αγωνιστική (10/02/2019)
Μανδραϊκός – ΑΟ Υπάτου
19η αγωνιστική (17/02/2019)
ΑΟ Υπάτου – Πάμισος
20ή αγωνιστική (24/02/2019)
Αμβρυσσέας Διστόμου – ΑΟ Υπάτου
21η αγωνιστική (03/03/2019)
ΑΕ Ερμιονίδας – ΑΟ Υπάτου
22η αγωνιστική (17/03/2019)
ΑΟ Υπάτου – Ασπρόπυργος
23η αγωνιστική (24/03/2019)
Καλαμάτα – ΑΟ Υπάτου
24η αγωνιστική (31/03/2019)
ΑΟ Υπάτου – Παναρκαδικός
25η αγωνιστική (07/04/2019)
ΑΕ Λέρνας – ΑΟ Υπάτου
26η αγωνιστική (14/04/2019)
ΑΟ Υπάτου – Αστέρας Βλαχιώτη

Πηγή: starsports

Comments are closed.