Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Σκόρερς

0

Μια ακόμα αγωνιστική με ενδιαφέρουσες και αμφίρροπες αναμετρήσεις η σημερινή, με την 4η στροφή του φετινού μαραθωνίου, να επιβεβαιώνει πως το φετινό πρωτάθλημα θα είναι αμφίρροπο και με πολλές εκπλήξεις!

Ο Τελεθριακός στο ματς με το οποίο άνοιξε χρονικά η αγωνιστική, νίκησε τον Αίαντα Αυλίδας με 79-76 στηριζόμενος και πάλι στον Γ. Ρουμελιώτη (30 πόντους).

Μεγάλο διπλό για τον Απόλλωνα Λιβαδειάς επί του Γ.Σ.Αυλίδας με 65-66, ενώ νίκες μεγάλης βαθμολογικής σημασίας πήραν η Μαλεσίνα (75-61 τον Γ.Σ.Ιτέας), η Αναγ.Λαμίας (77-68 τον Άρη Αμφίκλειας).

Η ΧΒΑ ξέσπασε στον Απόλλωνα Χαλκίδας (99-55) ενώ την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Μάκαρος κερδίζοντας τον Πρωτέα Σχηματαρίου με 69-48.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (4η αγωνιστική)

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 75-61

ΧΒΑ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 99-55

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 69-48

ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 77-68

Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 65-66

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 79-76

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (10/11)

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΧΒΑ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (4η Αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 4 7 3-1 364-233
2 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 4 7 3-1 294-248
3 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 4 7 3-1 284-247
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 4 7 3-1 303-284
5 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 4 7 3-1 278-266
6 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 4 6 2-2 300-306
7 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 4 6 2-2 278-288
8 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛ. 4 6 2-2 263-294
9 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧ. 4 5 1-3 246-277
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 4 5 1-3 229-260
11 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 4 5 1-3 234-274
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 4 4 0-4 263-355

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 101
  2. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 86
  3. Γεωργαντάς (Γ.Σ. Ιτέας) 85
  4. Χαρατσής Α. (Απόλλων Χ.) 79
  5. Χοτζαλάρι (Τελεθριακός) 74
  6. Κωντσαντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 69
  7. Μεργούπης (Απόλλων Λιβ.) 68
  8. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 67
  9. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 66
  10. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 65
  11. Τσιώλης (Αίαντας Αυλίδας) 60
  12. Πελεκούδας (ΧΒΑ) 59

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 14
  2. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 13
  3. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 13
  4. Μητρόποπουλος (Μαλεσίνα) 12
  5. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 11
  6. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 11
  7. Στεφάνου (ΧΒΑ) 11
  8. Τσακονίτης (Αναγ. Λαμίας) 10
  9. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 9
  10. Μαμαρέλης (Μάκαρος) 8

Πηγή: eviabasket

Comments are closed.