Σπουδαίο διπλό ο Ερμής Σχηματαρίου

0

Νίκη ουσίας για τον Ερμή Σχηματαρίου στην Αγ. Παρασκευή με 70-74, με την ομάδα του Τσαούση να ‘σβήνει’ την εντός έδρας ήττα της περασμένης εβδομάδας από τον ΟΦΗ βλέποντας με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια!

Ο Ερμής ήταν καλύτερος, διατήρησε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του ματς και με καθαρό σκορ τις περισσότερες φορές, με τους γηπεδούχους να καταφέρνουν να πλησιάζουν μόνο με σουτ από την περιφέρεια.

Ο Ερμής ξεκίνησε φουριόζος στο ματς, προηγήθηκε με 14-20 στην α’ περίοδο ενώ διατήρησε το υπέρ του σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο (35-42).

Στη συνέχεια η Αγ. Παρασκευή κυρίως με τον Τσαμπή προσπάθησε να γίνει απειλητική αλλά ο Ερμής πήρε μια…επαγγελματική νίκη με 70-74 που τον ανεβάζει στο βαθμολογικό πίνακα.

Διαιτητές: Νάστος-Καταπρακάκης.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 21-22, 15-11, 20-21.

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κακαλιάς): Μόκας 7 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 5 (1), Χρονόπουλος 10, Τσαμπής 21 (3), Μαυροειδάκος 10, Παπανίκος, Φασιανός 3 (1), Καρυπίδης 9.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 16 (1), Γκρινιάρης 13, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαράντος 11 (1), Τσαπρούνης 13 (1), Μαλισιόβας 3, Ετζιάκα 4, Γιανναλέτος 12 (2).

Πηγή: stereabasket