Βοιωτία: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερς

0

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε α’ και β’ κατηγορία στη Βοιωτία καθώς επίσης και οι σκόρερς στην α’ είναι:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

Αρματηλάτης – Κιθαιρώνας  2-3

Ένωση – Θήβα   1-0

Υψηλάντης – Κόκκινο  3-1

Δήλεσι – Ορχομενός  1-4

Παρνασσός – Παναλίαρτος  2-2

Πλαταιές – Κυπάρισσος  0-2

Απόλλων – Μαυρομμάτι  1-1

Ολυμπιάδα – Κεραυνός   3-2

 Η βαθμολογία

(σε 11 αγώνες)

Κιθαιρώνας————–32-7———–31

——————————————————

Ένωση——————–18-8———–27

Ολυμπιάδα————–22-7————26

Ορχομενός————–27-9————21

Παρνασσός————-13-11———–18

——————————————————-

Κεραυνός—————-16-17———–16

Υψηλάντης—————11-18———-16

Παναλίαρτος————13-12———-14

Κυπάρισσος————11-14———–14

Μαυρομμάτι————–9-16———-14

Κόκκινο——————13-14———–13

——————————————————-

Θήβα———————18-19———–12

Αρματηλάτης————15-21———-11

Απόλλων——————9-19———–10

Δήλεσι———————6-18————–7

——————————————————–

Πλαταιές——————-4-23————-1

 12η αγωνιστική

Μαυρομμάτι – Ένωση

Παναλίαρτος – Θήβα

Κεραυνός – Παρνασσός

Κιθαιρώνας – Απόλλων

Κυπάρισσος – Υψηλάντης

Δήλεσι – Πλαταιές

Κόκκινο – Ολυμπιάδα

Ορχομενός – Αρματηλάτης

Οι σκόρερς

13 γκόλ: Πλακίδας Μ. (Κιθαιρώνας)

8 γκολ: Τσοπανέλης (Κιθαιρώνας)

6 γκολ: Μαναρίτσας (Ολυμπιάδα), Καναρής (Αρματηλάτης), Αλεξανδρής (Α.Ε.Ο.), Πλακίδας Χ. (Ένωση)

5 γκολ: Χρήστου (Απόλλων), Λαζάρου Κ. (Κυπάρισσος), Μιχαήλ (Α.Ε.Ο.), Ζαφειρόπουλος (Ολυμπιάδα), Καλλιώρας (Ένωση)

4 γκολ: Μπινιάκος (Κεραυνός), Παπαδημητρίου (Κεραυνός), Άρα (Υψηλάντης), Κυπραίος Μιχ. (Υψηλάντης), Σύρμος Χ. (Κόκκινο), Φιλίππου (Κόκκινο), Στατήρης (Θήβα), Τσιώλης Κ. (Θήβα), Ζανιάς (Α.Ε.Ο.), Χρήστου (Α.Ε.Ο.)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

α’ όμιλος

8η αγωνιστική

Πανδαυλειακός – Παμβαγιακός  1-2

Χώστια – Λεοντάρι  0-3

Π.Α.Ο.Κ. – Πανγεωργικός  2-1

Νίκη – Κάστρο  3-2

Ρήξη – Άσκρη  1-1

Πήγασος – Ελικώνας  0-2

 Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

 Παμβαγιακός*———–27-8—–21

Ελικώνας—————–24-9——19

——————————————–

Λεοντάρι*—————–13-4——16

Π.Α.Ο.Κ.*—————–22-13—-15

Πανδαυλειακός———15-11—–12

Πανγεωργικός———–11-8——11

Νίκη Λαφ.—————-12-17——10

Κάστρο——————-11-17——-8

Άσκρη——————–19-23——–8

Πήγασος*——————-6-10——-6

Χώστια———————6-19——–4

Ρήξη————————3-30———1

*Έχουν 7 αγώνες

9η αγωνιστική

Άσκρη – Π.Α.Ο.Κ.

Λεοντάρι – Παμβαγιακός

Κάστρο – Πανδαυλειακός

Ελικώνας – Νίκη

Πήγασος – Ρήξη

Πανγεωργικός – Χώστια

β’ όμιλος

8η αγωνιστική

Πελοπίδας – Επαμεινώνδας  2-3

Σκούρτα – Δόξα  0-1

Μελισσοχώρι – Ηρακλής  1-0

Δάφνη – Ελλοπιακός  2-1

Ιωνικός – Ελεώνας  8-1

Αναγέννηση – Οινόφυτα  1-3

Βαθμολογία

(σε 8 αγώνες)

Σκούρτα————–20-7——-19

Δάφνη  Ερ.*———16-5——-19

—————————————–

Επαμεινώνδας——18-8——18

Ηρακλής————–12-9——-13

Ελλοπιακός———-12-12——12

Μελισσοχώρι———-5-11——10

Πελοπίδας*———–14-12——-8

Οινόφυτα*————-14-14——8

Ιωνικός—————-20-16——7

Αναγέννηση Σχ.——9-18——-6

Ελεώνας—————6-24——-5

Δόξα Μουρ.*————4-14——4

*Έχουν 7 αγώνες

 9η αγωνιστική

Ελεώνας – Αναγέννηση

Ελλοπιακός – Ιωνικός

Ηρακλής – Πελοπίδας

Δόξα – Οινόφυτα

Δάφνη – Μελισσοχώρι

Επαμεινώνδας – Σκούρτα

Comments are closed.