Α’ ΕΣΚΑΣΕ: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Σκόρερς

0

Συνέχεια στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΣΕ με την 8η αγωνιστική και με την ΧΒΑ να κερδίζει τη Μαλεσίνα με 81-68 διατηρώντας την 1η θέση στο βαθμολογικό πίνακα έχοντας πλέον διαφορά 2 πόντων από τους διώκτες της καθώς την ίδια ώρα ο Απόλλωνας Λιβαδειάς έχανε στο Σχηματάρι από τον Πρωτέα με 68-57.

Ο Τελεθριακός δεν τα περίμενε αυτή τη φορά όλα από τον Γ. Ρουμελιώτη και με καλή άμυνα εκτός των άλλων νίκησε τον Μάκαρο στην Άμφισσα με 66-72.

Η Αναγέννηση Λαμίας ήταν εντυπωσιακή με το 70-47 απέναντι στον Αίαντα Αυλίδας να μην αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης.

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής, ο Άρης Αμφίκλειας νίκησε στην παράταση τον Απόλλωνα Χαλκίδας με 74-66!

Τέλος, ο Γ.Σ. Αυλίδας πήρε πολύτιμη νίκη επί του Γ.Σ.Ιτέας με 62-58.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΜΑΚΑΡΟΣ-ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 66-72

ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ-ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ 70-47

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 74-66

Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ 62-58

ΧΒΑ-ΜΑΛΕΣΙΝΑ 81-68

ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ.-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 68-57

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/12)

Γ.Σ. ΙΤΕΑΣ-ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΚΙΔΑΣ-ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ-ΧΒΑ

ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛΙΔΑΣ-Γ.Σ. ΑΥΛΙΔΑΣ

ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ-ΑΝΑΓ. ΛΑΜΙΑΣ

ΜΑΛΕΣΙΝΑ-ΜΑΚΑΡΟΣ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (8η αγωνιστική)

Α/Α ΟΜΑΔΕΣ ΑΓ. Β Ν-Η Υ-Κ
1 ΧΒΑ 8 15 7-1 680-453
2 ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΙΒ. 8 13 5-3 548-545
3 ΑΝΑΓ.ΛΑΜΙΑΣ 8 13 5-3 559-511
4 ΤΕΛΕΘΡΙΑΚΟΣ 8 13 5-3 606-590
5 ΑΙΑΝΤΑΣ ΑΥΛ. 8 12 4-4 540-585
6 Γ.Σ.ΑΥΛΙΔΑΣ 8 12 4-4 513-536
7 ΠΡΩΤΕΑΣ ΣΧΗΜ. 8 12 4-4 520-530
8 ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑΣ 8 12 4-4 530-562
9 ΜΑΛΕΣΙΝΑ 8 11 3-5 590-589
10 ΜΑΚΑΡΟΣ 8 11 3-5 478-517
11 Γ.Σ.ΙΤΕΑΣ 8 11 3-5 522-553
12 ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛ. 8 9 1-7 529-644

ΣΚΟΡΕΡΣ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 229
  2. Χαρατσής Αντ. (Απόλλων Χαλκίδας) 150
  3. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 138
  4. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 136
  5. Καυκής Β. (Μαλεσίνα) 135
  6. Πελεκούδας (ΧΒΑ) 124
  7. Κωνσταντούρας (Αίαντας Αυλίδας) 120
  8. Χαρίσης (Πρωτέας Σχημ.) 120
  9. Γεωργαντάς (Γ.Σ.Ιτέας) 118
  10. Κιαπέκος (Τελεθριακός) 118
  11. Τσακωνίτης (Αναγ.Λαμίας) 111
  12. Τσεκούρας (Άρης Αμφίκλειας) 111
  13. Κολοβός (Πρωτέας Σχημ.) 111

ΤΡΙΠΟΝΤΑ

  1. Ρουμελιώτης Γ. (Τελεθριακός) 33
  2. Νταλαγιάννης (Πρωτέας Σχημ.) 26
  3. Αργυρίου (Αίαντας Αυλίδας) 21
  4. Αγγελόπουλος (Γ.Σ. Ιτέας) 21
  5. Μητρόπουλος (Μαλεσίνα) 20
  6. Μούντριχας (Αίαντας Αυλίδας) 19
  7. Τσιριμώκος (ΧΒΑ) 19
  8. Παπαγιαννόπουλος (Γ.Σ. Αυλίδας) 18
  9. Στεφάνου (ΧΒΑ) 17
  10. Αγγελέτος (Αίαντας Αυλίδας) 16
  11. Μπρατσιάκος (ΧΒΑ) 15
  12. Τσακωνίτης (Αναγ. Λαμίας) 14

Πηγή: stereabasket

Comments are closed.