Βοιωτία: Ο Τονίδης στο ντέρμπι κορυφής

0

Το πολύ «μεγάλο» παιχνίδι, το «παιχνίδι» κορυφής» που ξεχωρίζει στο πρόγραμμα σε αυτή την αγωνιστική, το παιχνίδι ανάμεσα στην ομάδα της «“Ενωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα» που βρίσκεται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας και στην ομάδα του «Π.Α.Σ. “Κιθαιρών” Καπαρελίου» που βρίσκεται στην 1η θέση, αήττητη και το οποίο θα διεξαχθεί στο στάδιο των Ασπρων Σπιτιών, ορίστηκε να διευθύνει ο Δημήτρης Τονίδης ο οποίος έχει οριστεί σε πάρα πολλές «δύσκολες αποστολές» στην τρέχουσα σεζόν και τα έχει φέρει «εις πέρας» με επιτυχία.
Βοηθοί διαιτητές ορίστηκαν ο Δημήτρης Φίλος, ο κορυφαίος βοηθός διαιτητής της δύναμης της Ε.Π.Σ.Β., τοποθετημενος στον πίνακα βοηθών διαιτητών της Super League και ο Λεωνίδας Δελής, ο ένας από τους δυο βοηθούς της δύναμης της Ε.Π.Σ.Β. οι οποίοι είναι τοποθετημένοι στον πίνακα βοηθών διαιτητών της ”Football League”.
Λογικά, όπως έχει γίνει και σε άλλα ματς μέχρι τώρα, θα υπάρχει και αναπληρωματικός (4ος) διαιτητής, αλλά δεν έχει ανακοινωθεί.
Ο Δημήτρης Τονίδης, μάλιστα, ορίστηκε να διευθύνει και τον επίσης κρίσιμο αγώνα για τον Α’ όμιλο της Β’ κατηγορίας ανάμεσα στην ομάδα του «Α.Π.Ο. “Πανδαυλειακός”» και στην ομάδα του «Α.Ο. “Ελικώνας” Δομβραίνας» που θα γίνει στο δημοτικό γήπεδο της Δαύλειας την Κυριακή, 17/12. Βοηθοί του σε αυτό το ματς θα είναι ο Κώστας Παπαγεωργίου και ο Γιώργος Παπαλαμπρόπουλος.

Η ομάδα που βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α’ κατηγορίας, η ομάδα του «Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων», θα αγωνιστεί στην έδρα της, στο δημοτικό γήπεδο των Οινοφύτων, όπου θα υποδεχθεί την ομάδα του «Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος”». Τον αγώνα αυτό ορίστηκε να διευθύνει  ο Λουκάς Αλαφογιάννης, υποψήφιος για την Γ’ Εθνική, με βοηθούς την Σταυρούλα Λαμπροπούλου (3ης κατηγορίας γυναικών) και τον Γιώργο Δημητρίου.

Η ομάδα της «Αθλητική Ενωση Ορχομενού» που βρίσκεται στην 4η θέση, θα «δοκιμαστεί» στο δημοτικό γήπεδο του Ακραιφνίου, όπου θα τεθεί απέναντι στην ομάδα του «Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου». Τον αγώνα αυτό ορίστηκε να διευθύνει ο Στέφανος Ξηρογιάννης (Γ’ Εθνικής), με βοηθούς τον Νίκο Σοφό (Γ’ Εθνικής) και τον Κώστα Παπαγεωργίου.

Αναλυτικά οι διαιτητές οι οποίοι ορίστηκαν να διευθύνουν τους αγώνες:

Α’ κατηγορία 2018-2019
13η αγωνιστική
Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2018
Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Στάδιο Άσπρων Σπιτιών
“Ένωση” Ασπρα Σπίτια/Αντίκυρα – Π.Α.Σ. “Κιθαιρών” Καπαρελίου
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Φίλος Δημήτρης (“Super League”)
Βοηθός: Β’: Δελής Λεωνίδας (“Football League”)

Γήπεδο: Δημοτικό Αράχωβας
Α.Σ.Α. “Ο Παρνασσός” – Π.Α.Ο. Κόκκινου
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Φούφουλας Κώστας
Βοηθός: Β’: Κορακιανίτης Νίκος

Γήπεδο: Δημοτικό Ακραιφνίου
Α.Ο. “Απόλλων” Ακραιφνίου – Α.Ε. Ορχομενού
Διαιτητής: Ξηρογιάννης Στέφανος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Παπαγεωργίου Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Άρματος
Γ.Α.Ο. “Αρματηλάτης” – Α.Ε. Δηλεσίου
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Κολυμπίρης Χαράλαμπος
Βοηθός: Β’: Σταυρόπουλος Ανδρέας

Γήπεδο: Δημοτικό Πλαταιών
Α.Ο. Πλαταιών – Α.Ο. Υψηλάντης
Διαιτητής: Γεωργαντάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Καλαμπούκας Χρήστος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Καμαριώτης Νίκος

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Γ.Σ. “Ολυμπιάς” Οινοφύτων – Α.Ο. Αντίκυρας “Κυπάρισσος”
Διαιτητής: Αλαφογιάννης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Λαμπροπούλου Σταυρούλα (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Δημητρίου Γιώργος

Γήπεδο: Δημοτικό Αλίαρτου
Α.Π.Ο. “Παναλίαρτος” – Α.Ο. Μαυροματίου  
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Φλούδα Σόνια

Γήπεδο: Δημοτικό στάδιο Θήβας
Α.Ο. “Η Θήβα” – Α.Ο. “Κεραυνός” Αγ. Θωμά
Διαιτητής: Χρήστου Βίκτωρας
Βοηθός: Α’: Χατζής Θανάσης
Βοηθός: Β’: Κώνστας Βασίλης

Β’ κατηγορία 2018-2019
Α’ όμιλος
10η αγωνιστική

Κυριακή, 16 Δεκεμβρίου 2018
Ωρα έναρξης: 15:00’

Γήπεδο: Δημοτικό Αγ. Γεωργίου
Πανγεωργικός Α.Ε. – Λεονταρίου Α.Σ.
Διαιτητής: Βασιληάς Κώστας
Βοηθός: Α’: Κορακιανίτης Νίκος
Βοηθός: Β’: Φούφουλας Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Κυριακίου
Νέος Π.Α.Ο. Κυριακίου – Πήγασος Α.Ο.
Διαιτητής: Καρβούνης Λουκάς
Βοηθός: Α’: Χατζής Θανάσης
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Βαγίων
Παμβαγιακός Α.Σ. – Κάστρου Α.Ο.
Διαιτητής: Θεοχάρης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Νίκα Μαρία – Αγγελική
Βοηθός: Β’: Φλούδα Σόνια

Γήπεδο: Δημοτικό Ελλοπίας
Χωστίων Α.Σ. – Άσκρης Α.Ο.
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Καρρης Γιώργος

Γήπεδο: Δημοτικό Δαύλειας
Πανδαυλειακός Α.Π.Ο. – Ελικώνας Δομβραίνας Α.Ο.
Διαιτητής: Τονίδης Δημήτρης
Βοηθός: Α’: Παπαγεωργίου Κώστας
Βοηθός: Β’: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος

Γήπεδο: Αθλητικό Κέντρο Έ.Π.Σ.Β. (Αγιος Σπυρίδωνας)
Νίκη Λαφυστίου Α.Ο. – Ρήξη Λιβαδειάς Α.Σ.
Διαιτητής: Τσώνης Γιάννης (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Α’: Σοφός Νίκος (Γ’ Εθνικής)
Βοηθός: Β’: Αλαφογιάννης Λουκάς (υποψήφιος Γ’ Εθνικής)

Β’ όμιλος
10η αγωνιστική

Σάββατο, 15 Δεκεμβρίου 2018
Ωρα έναρξης: 15:00
Γήπεδο: Δημοτικό Ύπατου
Πελοπίδας 2004 Α.Σ. – Δάφνη Ερυθρών Α.Π.Ο.
Διαιτητής: Παγούρας Βασίλης («Football League”)
Βοηθός: Α’: Παπαλαμπρόπουλος Γιώργος
Βοηθός: Β’: Δελής Δημήτρης

Γήπεδο: Δημοτικό Λεύκτρων
Επαμεινώνδας Α.Ο. – Δόξα Μουρικίου Α.Ο.
Διαιτητής: Λέτσας Γιώργος
Βοηθός: Α’: Δερματίδου Ελισάβετ
Βοηθός: Β’: Πούλος Κώστας

Γήπεδο: Δημοτικό Αγίου Θωμά
Α.Ε. Αναγέννηση Σχηματαρίου – Ελλοπιακός Α.Ο.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Ρεσβάνης Γιώργος
Βοηθός: Β’: Μυλωνάκου Ευαγγελία

Κυριακή, 16 Δεκεμβρίου 2018
Ωρα έναρξης: 15:00’
Γήπεδο: Δημοτικό Σκούρτων
Σκούρτων Α.Ε. – Ηρακλής Α.Ο.
Διαιτητής: Τσακανίκας Παναγιώτης
Βοηθός: Α’: Δελής Λεωνίδας (“Football League”)
Βοηθός: Β’: Σοφός θανάσης

Γήπεδο: Δημοτικό Οινοφύτων
Οινοφύτων Π.Α.Σ. – Ελεώνας Α.Ε.Σ.
Διαιτητής: Παγούρας Βασίλης (“Football League”)
Βοηθός: Α’: Σταυρόπουλος Ανδρέας
Βοηθός: Β’: Φλώτσιος Αλέξανδρος

Γήπεδο: Δημοτικό Νεοχωρακίου
Ιωνικός Αστέρας 2005 Γ.Α.Σ. – Μελισσοχώρι
Διαιτητής: Κώνστας Βασίλης
Βοηθός: Α’: Φλώτσιος Λάμπρος
Βοηθός: Β’: Φλώτσιος Αλέξανδρος

Πηγή: starsports

Comments are closed.