Super League: Την Κυριακή Λεβαδειακός – Ολυμπιακός. Το πρόγραμμα…

0

Τα παιχνίδια της 16ης αγωνιστικής θα διεξαχθούν όπως αρχικά είχαν οριστεί από τη Super League και μένει να αποφασιστεί πότε θα γίνει εμβόλιμα η 15η αγωνιστική. Ο Λεβαδειακός θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό την Κυριακή στις 17.15 στο Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς.

 

Για την 16η αγωνιστική που θα διεξαχθεί το τριήμερο 12-14 Ιανουαρίου, δεν θα υπάρξει καμία διαφοροποίηση σύμφωνα με ενημέρωση από την διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος, ενώ μένει να αποφασίσει το Δ.Σ. της Λίγκας πότε θα γίνει εμβόλιμα η 15η αγωνιστική, η τελευταία του πρώτου γύρου. Δεν αποκλείεται να γίνει και το παρακάτω Σαββατοκύριακο, αλλά αυτό είναι κάτι που θα αποφασιστεί από τις ομάδες.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 16ης αγωνιστικής:

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/2019 17:15 Α.Ε.Λ. – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ AEL FC ΑΡΕΝΑ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/2019 19:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/01/2019 19:30 Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/2019 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/2019 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ Ο.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/01/2019 19:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – Π.Α.Ο.Κ. ΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 14/01/2019 19:00 ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ
ΔΕΥΤΕΡΑ 14/01/2019 19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – Α.Ε.Κ. ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”

Επιπροσθέτως, η Λίγκα ανακοίνωσε εκ νέου και το πρόγραμμα ως και την 20η αγωνιστική, όμως θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε το πότε θα μπει εμβόλιμα η 15η αγωνιστική. Αν θα είναι δηλαδή μετά την 11η Φεβρουαρίου, όταν και ολοκληρώνεται η 20η αγωνιστική ή αν θα μπει στο ενδιάμεσο, οπότε θα έχουμε διαφοροποίηση στον προγραμματισμό των αγώνων.

Τα υπόλοιπα παιχνίδια του προγράμματος:

Πρόγραμμα 17ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/2019 17:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/2019 19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ “Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ” ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/01/2019 19:30 Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/2019 15:00 Ο.Φ.Η. – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/2019 17:15 Α.Ε.Λ. – ΑΡΗΣ AEL FC ARENA
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/2019 19:00 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΞΑΝΘΗ ARENA
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/01/2019 19:30 Α.Ε.Κ. – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ Ο.Α.Κ.Α.
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 21/01/2019 19:00 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
Πρόγραμμα 18ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/2019 17:15 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/2019 19:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/01/2019 19:30 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – Α.Ε.Κ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2019 15:00 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΑΡΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2019 16:00 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2019 17:15 Π.Α.Ο.Κ. – Ο.Φ.Η. ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2019 19:00 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – Α.Ε.Λ. Ο.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/01/2019 19:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”
Πρόγραμμα 19ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/2019 17:15 Α.Ε.Λ. – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ AEL FC ARENA
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/2019 19:00 ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ Δ.Α.Κ. ΛΑΜΙΑΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 02/02/2019 19:30 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΣΤΑΔΙΟ “Γ. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ”
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2019 15:00 Ο.Φ.Η. – Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΓΗΠΕΔΟ Θ. ΒΑΡΔΙΝΟΓΙΑΝΝΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2019 16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ “Γ. ΚΑΜΑΡΑΣ” ΡΙΖΟΥΠΟΛΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2019 17:15 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2019 19:00 ΑΡΗΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΓΗΠΕΔΟ ΚΛΕΑΝΘΗΣ ΒΙΚΕΛΙΔΗΣ
ΚΥΡΙΑΚΗ 03/02/2019 19:30 Α.Ε.Κ. – Π.Α.Ο.Κ. Ο.Α.Κ.Α.
Πρόγραμμα 20ης Αγωνιστικής
ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ ΣΤΑΔΙΟ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/2019 17:15 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ Γ.Σ.Σ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/2019 19:00 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΠΑΣ ΛΑΜΙΑ ΞΑΝΘΗ ARENA
ΣΑΒΒΑΤΟ 09/02/2019 19:30 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ “ΟΙ ΖΩΣΙΜΑΔΕΣ”
 
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/2019 15:00 Α.Ε.Κ. – Ο.Φ.Η. Ο.Α.Κ.Α.
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/2019 19:00 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 10/02/2019 19:30 Π.Α.Ο.Κ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΗΠΕΔΟ Α.Σ. ΠΑΟΚ ΤΟΥΜΠΑΣ
 
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/02/2019 19:00 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – Α.Ε.Λ. ΓΗΠΕΔΟ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ
ΔΕΥΤΕΡΑ 11/02/2019 19:30 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ – ΑΡΗΣ ΓΗΠΕΔΟ “ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ”

 

SHARE

344

Comments are closed.