Λεβαδειακός (Κ-17): Ισοπαλία 3-3 με Ο.Φ.Η.

0

Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την Κρήτη η ομάδα Κ-17 του Λεβαδειακού. Οι νεαροί παίκτες των «πρασίνων» αναδείχτηκαν ισόπαλοι 3-3 με την αντίστοιχη ομάδα του Ο.Φ.Η. για το πρωτάθλημα της Super League U-17. Ο αγώνας έγινε την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο των Δαφνών.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 18’ με τον Λέτη, ενώ ο Ο.Φ.Η. ισοφάρισε στο 35’ με τον Παπαδάκη.

Στο 59ο λεπτό ο διαιτητής του αγώνα έδωσε πέναλτι υπέρ της ομάδας του Λεβαδειακού. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Λέτης, ο Νεοκοσμίδης απέκρουσε αρχικά, όμως στη συνέχεια και πάλι ο Λέτης πήρε το «ριμπάουντ» και έκανε το 1-2.

Δυο λεπτά αργότερα ο Τσαμπουράκης ισοφάρισε για τους γηπεδούχους σε 2-2, ευστοχώντας σε εκτέλεση πέναλτι.

Στο 65’ ο Δεληγιάννης έκανε το 2-3, βάζοντας και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του, ενώ στο 79’ ο Μπέκου διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ ολοκλήρωσε το ματς με 10 παίκτες, καθώς ο Σμπώκος δέχθηκε απευθείας κόκκινη κάρτα.

Ο.Φ.Η.: Νεοκοσμίδης, Σαβουϊδάκης (88* Μαραγκάκης), Γαϊτάνης, Γκεζάκος, Σμπώκος, Σπυριδάκης (74* Μαμουλάκης), Στειακάκης (67* Πακιουφάκης), Νικηφόρος, Τσαμπουράκης (85* Σημαιάκης), Μπέκου (88* Φασαράκης), Παπαδάκης.

Λεβαδειακός: Αλευράς, Παλιάτσας, Σκλαβούνος (87* Δήμου), Μούτσος, Δεληγιάννης, Λεχουρίτης, Καντάς, Αγρογιάννης, Λέτης (88* Παπαθανασίου), Τσιώλης, Κουκοδήμος (62* Αποστολάκης).