Βοιωτία: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Σκόρερς

0

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στην α’ και β’ κατηγορία Βοιωτίας καθώς επίσης και οι σκόρερς στην α’ κατηγορία είναι:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

Υψηλάντης – Κιθαιρώνας   1-3  

Παρνασσός – Θήβα     1-1            

Δήλεσι – Κόκκινο      0-1          

Απόλλων – Παναλίαρτος   0-3   

Ορχομενός – Κυπάρισσος  1-1  

Ένωση – Πλαταιές   3-0  α.α.

Ολυμπιάδα – Μαυρομμάτι   4-1

Αρματηλάτης – Κεραυνός  1-2 

Η βαθμολογία

(σε 18 αγώνες)

Κιθαιρώνας————–47-11———–49 

——————————————————

Ένωση——————–41-15———-42

Ολυμπιάδα————–39-14———–42

Παναλίαρτος————28-14———-33

Ορχομενός————–34-22————29

——————————————————-

Παρνασσός————-24-24———–28

Κόκκινο——————26-23———–26

Κεραυνός—————-28-30———–26

Κυπάρισσος————28-23———–25

Υψηλάντης—————16-31———-21

Μαυρομμάτι————18-35———-21

——————————————————-

Αρματηλάτης————23-28———-19

Απόλλων—————-18-37———–16

Θήβα———————25-35———–15

Δήλεσι——————–19-31———–14

——————————————————–

Πλαταιές——————-6-45————-1

  • Ο Αρματηλάτης έχει έναν μηδενισμό και  -3 βαθμούς

19η αγωνιστική

Παναλίαρτος – Ένωση

Πλαταιές – Θήβα

Κυπάρισσος – Δήλεσι

Μαυρομμάτι – Παρνασσός

Κεραυνός – Απόλλων

Ορχομενός – Υψηλάντης

Κιθαιρώνας – Ολυμπιάδα

Κόκκινο – Αρματηλάτης

Οι σκόρερς

19 γκόλ: Πλακίδας Μ. (Κιθαιρώνας)

15 γκολ: Πλακίδας Χ. (Ένωση) 

14 γκολ: Λαζάρου Κ. (Κυπάρισσος)

12 γκολ: Τσοπανέλης (Κιθαιρώνας)

9 γκολ: Ζαφειρόπουλος (Ολυμπιάδα),Μπινιάκος (Κεραυνός)

7 γκολ: Στατήρης (Θήβα), Σύρμος Χ. (Κόκκινο), Μαναρίτσας (Ολυμπιάδα), Καναρής (Αρματηλάτης), Αλεξανδρής (Α.Ε.Ο), Καλλιώρας (Ένωση)

6 γκολ: Φιλίππου (Κόκκινο), Στρατιδάκης (Κιθαιρώνας), Μέρμηγκας (Δήλεσι), Στοιχειός Στ. (Μαυρομμάτι)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 

α’ όμιλος

14η αγωνιστική

Κάστρο – Π.Α.Ο.Κ.  0-6

Πανγεωργικός – Πανδαυλειακός  0-3

Πήγασος – Λεοντάρι  0-4

Άσκρη – Νίκη Λαφ.  2-2

Ελικώνας – Ρήξη  8-1 

Παμβαγιακός – Χώστια   7-0

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)

Παμβαγιακός———–51-12—–38

———————————————

Λεοντάρι—————–31-5——33

Πανδαυλειακός———39-16—-30

——————————————–

Ελικώνας—————–48-21—-29

Π.Α.Ο.Κ.—————–36-20—-25

Νίκη Λαφ.—————-30-29—–24

Πανγεωργικός———–19-19—-19

Πήγασος—————–18-24—–13

Άσκρη——————–27-41——12

Κάστρο——————-15-44——11

Χώστια——————-13-41——–7

Ρήξη————————4-60———1

15η αγωνιστική

Πανγεωργικός – Παμβαγιακός

Νίκη – Πήγασος

Χώστια – Κάστρο

Πανδαυλειακός – Άσκρη

Π.Α.Ο.Κ. – Ελικώνας

Λεοντάρι – Ρήξη

β’ όμιλος

14η αγωνιστική

Επαμεινώνδας – Αναγέννηση  4-1

Δάφνη Δόξα    3-0                      

Ηρακλής – Ιωνικός  0-2                 

Ελεώνας – Πελοπίδας   2-1           

Ελλοπιακός – Μελισσοχώρι  2-1   

Οινόφυτα – Σκούρτα  1-1             

Βαθμολογία

(σε 14 αγώνες)

Δάφνη  Ερ.———35-15——-34

—————————————–

Ελλοπιακός———-28-18——27

Επαμεινώνδας——29-15——26

—————————————–

Σκούρτα*————-28-17——-25

Ηρακλής————–21-19——21

Οινόφυτα————-24-22—–21

Ιωνικός—————-33-25——19

Ελεώνας————–16-31——-17

Πελοπίδας———–22-23——15

Αναγέννηση Σχ.*—-16-28——-12

Μελισσοχώρι——–10-25——10

Δόξα Μουρ.————6-30——2 (-5)

15η αγωνιστική

Ιωνικός – Δάφνη

Αναγέννηση – Ηρακλής

Πελοπίδας – Ελλοπιακός

Σκούρτα – Ελεώνας

Επαμεινώνδας – Οινόφυτα

Δόξα – Μελισσοχώρι

Comments are closed.